جزییات خبر

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان خوزستان خبر داد:

نصب ۲۷ سایت مخابراتی در مرزهای شلمچه و چذابه

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان خوزستان با اشاره به افزایش خدمات ارتباطی در مرزهای ایران با عراق گفت: ۲۷ سایت سیار و ثابت مخابراتی در مسیر مرزهای شلمچه و چذابه برای پوشش تلفن همراه، اینترنت و ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی نصب شده است.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، علی صالح نساج با ذکر این مطلب گفت: ۱۳ سایت ثابت از اپراتورهای اول و دوم و ۱۴ سایت سیار به منظور تکمیل ظرفیت پوشش و جلوگیری از هر گونه اختلال ارتباطی در دو مسیر چذابه و شلمچه نصب شده اند.

وی افزود: با این سایت های سیار و ثابت امکان ارائه خدمات شبکه مخابراتی برای ۱۰ هزار نفر به صورت همزمان در این دو مرز بدون ایجاد هیچ‌گونه اختلالی فراهم شده است.

صالح نساج ادامه داد: امسال با توافقی که با کشور عراق انجام گرفت تعرفه رومینگ تلفن همراه شش هزار ریال تخفیف داده شد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان خوزستان ادامه داد: امسال به دلیل اینکه پیش بینی شده تعداد زائرین اربعین حسینی بسیار بیشتر از سال گذشته باشد یک سایت سیار مخابراتی را به تعداد سایتهای موجود اضافه کرده و پهنای باند را نیز گسترش دادیم.

وی با اشاره به اینکه ارائه خدمات از سوی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات از ۱۷ تا ۳۰ مهر ماه امسال در مسیر راهپیمایی اربعین حسینی ادامه دارد، افزود: برای سایت های مخابراتی دیزل ژنراتورهایی را تهیه کرده ایم که در زمان قطعی برق این سایت ها همچنان خدمات ارائه دهند.

صالح نساج ادامه داد: در مسیر هر دو مرز شلمچه و چذابه چهار نسل ۲Gو ۳G ۴G شبکه مخابراتی به زائران ارائه می شود.

وی تصریح کرد: برای ارائه خدمات هر چه بهتر به زائران اربعین حسینی از بستر فیبر نوری، رادیویی و تجهیزات ماهواره ای استفاده می شود تا کمترین مشکل و خطا را در شبکه مخابراتی داشته باشم.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان خوزستان اظهار کرد: بر اثر سیل فروردین ماه امسال در این استان به بستر فیبر نوری در مرز چذابه صدمات زیادی وارد شد که هشت میلیارد ریال برای بازسازی این شبکه هزینه شد.

وی با بیان اینکه زائران اربعین حسینی در دو مرز چذابه و شلمچه امکان استفاده از اینترنت WIFI را دارند، تصریح کرد: زائران با اعلام کد ملی و مشخصاتی که مورد نیاز است می توانند از این بستر استفاده کنند.

(یکشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۸) ۰۹:۱۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید