پرش به محتوای اصلی

 

جزییات خبر

دکتر واعظی خبر داد: تقویت کسب و کارهای نوپا در کشور با هدف ایجاد شغل

دکتر واعظی خبر داد: تقویت کسب و کارهای نوپا در کشور با هدف ایجاد شغل

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر این که دولت درک درستی از حوزه کسب و کارهای نوپا و ایجاد شغل در این بخش دارد، گفت: در صورت تقویت استارت اپها شاهد ایجاد شغل، صادرات خدمات و محصول در این حوزه خواهیم بود.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر واعظی در مورد رفع چالش کسب و کارهای نوپا در کشور با اصناف و کسب و کارهای سنتی اظهار داشت: با برنامه ریزی مدنظر باید تعادل را میان این دو مدل کسب و کار ایجاد کرد تا هر دو طرف بدون چالش بتوانند به فعالیت خود ادامه دهند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به مثال راه اندازی مراکز خرید و هایپرمارکتها که به نظر می رسید تهدیدی برای کسب و کار سوپرمارکتها باشند، افزود: تجربه نشان داد که هر یک از این کسب و کارها مشتریان خاص خود را دارند. هم اکنون نیز این اتفاق با گسترش ابزارهای فناوری اطلاعات و ارتباطات، برای سایر کسب و کارها نیز افتاده است.
وی با تاکید براینکه این مساله مختص ایران نیست، ادامه داد: دنیا در حال تغییر است و نمی توان دیگر با ابزارهای سنتی زندگی کرد. براین اساس باید کارآیی این ابزارها مشخص شود.
دکتر واعظی گفت: باید کسب و کارهای نوپا و سنتی با یکدیگر کار کنند و خود را رقیب یکدیگر ندانند.
وی در زمینه وضع قوانین و مقرراتی برای فعالیت استارت اپها ادامه داد: حوزه فضای مجازی، حوزه بسیار وسیع است و هر جا که نیاز باشد تا حد امکان از طریق تصویب مصوبه در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، سعی می کنیم مشکلات بخش خصوصی را حل کنیم.
(شنبه ۴ دی ۱۳۹۵) ۱۱:۴۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید