پرش به محتوای اصلی

 

جزییات خبر

دکتر واعظی در شورای اداری آبادان:

امضای تفاهم نامه های امروز برای سرمایه گذاری 850 میلیارد تومانی در خوزستان کم نظیر بود

امضای تفاهم نامه های امروز برای سرمایه گذاری 850 میلیارد تومانی در خوزستان کم نظیر بود

دکتر محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در شورای اداری آبادان با اشاره به اهمیت استان خوزستان در دولت یازدهم گفت: ما به مردم این استان بخاطر جانفشانی ها و اینکه با دست خالی از کشور دفاع کردند، بدهکار هستیم و این دولت و دولت های قبل بدنبال انجام کار و پیشبرد برنامه ها هستند و اگر نتوانستند آن را باید پای محدویت ها و مشکلات بگذاریم.

به گزارش خبرنگار مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات وی با بیان این مطلب افزود: آمارها حاکی از آن است که میزان سرمایه گذاری که در استان خوزستان انجام گرفته است در مقایسه با دیگر استان ها بسیار بالا بوده است.
دکتر واعظی با بیان اینکه شرکت های خصوصی و اپراتورها برای سرمایه گذاری و ایجاد شغل در استان خوزستان ترغیب کردیم، اظهار کرد: نتیجه آن، 18 سندی بود که امروز صبح(پنجشنبه) امضا شد تا با سرمایه گذاری 850 میلیارد تومان3 هزار و 500 شغل مستقیم ایجاد شود که در میان سایر استان ها کم سابقه است.
مسوول حوزه ICT کشور با اشاره به محدودیت های شدید بودجه ای در دولت یازدهم و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: این روزها فصل بودجه و تعیین آن است که قول می دهم اگر همه بودجه تخصیص پیدا کند همه مشکلات را به سرعت حل می کنیم، چراکه با توجه به وضعیت کنونی قیمت نفت، مشکلات موجود در صادرات و بزرگ شدن شدید دولت در هشت ساله گذشته از نظر بودجه با محدودیت های زیادی مواجه هستیم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه هرماهه 3500 میلیارد تومان به هدفمندی یارانه ها تخصیص پیدا می کند و آخر هرماه دولت 13500 میلیارد تومان را بابت حقوق دستمزد پرداخت می کند، اظهار کرد: حالا این ارقام را در 12 ماه حساب کنید که چقدر از بودجه برای کارهای عمرانی باقی می ماند.
وی اقدام سازمان منطقه آزاد اروند در استان خوزستان برای سرمایه گذاری به میزان وزارت ارتباطات را ستود و خاطرنشان کرد: این اقدام می تواند بسیار در منطقه کارساز باشد و باعث می شود تا زیرساخت های منطقه گسترش پیدا کند.
دکتر واعظی ICT را پیشران توسعه کشور دانست، گفت: بدنبال توسعه زیرساخت های ICT در کشور هستیم تا توانمندسازی در بخش های مختلف کشور  رخ دهد که به همین منظور تمام خدمات سودآور را به بخش خصوصی واگذار کردیم و وزارت ارتباطات فقط مباحث حاکمیتی، امنیتی و غیر سود ده را در کشور انجام می دهد.
بالاترین مسوول ICT در کشور با اشاره به آزادسازی فناوری اظهار کرد: فناوری را آزاد کردیم تا از دنیا عقب نمانیم و الان شاهد یم که مثلا نسل چهارم تلفن همراه که در تعداد محدودی از کشورها اجرایی شده است هم اکنون در بسیاری از شهرهای ایران و خوزستان عملیاتی شده است.
وی در مورد عمده مشکلات موجود در بحث اجراییات حوزه ICT در تعدادی از استان ها از قبیل خوزستان و لرستان افزود: یکی از مشکلاتی که در این استان ها با آن مواجه هستیم دزدیده شدن کابل ها در وسط انتقال به روستاهاست که رخ دادن چندباره آن باعث ایجاد مشکل می شود باید از طریق شورای تامین ساز و کارهایی برای رفع آن صورت گیرد.
(پنج شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۵) ۲۱:۵۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید