پرش به محتوای اصلی

 

جزییات خبر

در استان خوزستان،

تفاهمنامه همکاری بخش دولتی با شرکت های خصوصی در حوزه ICT امضا شد

تفاهمنامه همکاری بخش دولتی با شرکت های خصوصی  در حوزه ICT امضا شد

طی مراسمی در شورای اداری اهواز و با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ، وزیر کار، رفاه و امور اجتماعی و استاندار خوزستان تفاهمنامه همکاری با شرکت های خصوصی بخش ICT به امضا رسید.

به گزارش خبرنگار مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات،  این تفاهمنامه در 18 زمینه تخصصی تدوین شده است که در مجموع 850 میلیارد تومان سرمایه گذاری در این حوزه را شامل می شود.

در مراسمامضای این تفاهمنامه براری معاون امور دولت، مجلس و استانهای وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در سه سال گذشته صدها میلیارد تومان سرمایه گذاری در زیرساخت های ICTاستان خوزستان صورت گرفته است بطوریکه هم اکنون پهنای باند در این استان 5.5 برابر و ظرفیت شبکه انتقال نیز بیش از 4.8 برابر شده است که هدف استفاده از توسعه این زیرساخت ها ارایه خدمات به مردم است که به ایجاد کسب و کار و رونق اقتصادی کمک کند.

 وی با تاکید بر اینکه عقب ماندگی در حوزه زیرساخت در خوزستان وجود ندارد، افزود: هم اکنون بیش از 430 شهر به نسل سوم و چهارم تلفن همراه پیوسته اند و علاوه بر آن بیش از 2 هزار روستا دارای زیرساخت اینترنت هستند.

 براری با پیش بینی رشد سه برابری بازار فناوری اطلاعات، اظهار کرد: این بازار در حال تغییر شکل از شبکه به محتوا است چراکه اگر در اقتصاد شبکه 4.5 میلیون نفر عضو هستند اما در بازار محتوا نزدیک به 400 میلیون نفر از مردم عرب زبان حضور دارند.

وی ادامه داد: امیدواریم تا سال آینده شاهد اضافه شدن سبد درآمدی حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات به سبد درآمدی کشور باشیم.

 در ادامه این مراسم صالح نساج مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان خوزستان با تاکید برحضور 32 هزار فارغ التحصیل و دانشجوی رشته فاوا در استان خوزستان، گفت: بعد از توسعه نسل سوم و چهارم تلفن همراه، افزایش چند برابری پهنای باند ، توسعه فیبرنوری و شبکه انتقال داده در خوزستان در کنار سایر ظرفیت های استان، پتانسیل جوانان تحصیلکرده ،حمایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و استانداری خوزستان سرمایه گذاری های مشترکی میان بخش خصوصی و دولتی صورت گرفت که بیشترین آن متعلق به شرکت ایرانسل است.

 وی به امضای تفاهمنامه همکاری با شرکت های بخش خصوصیICT اشاره کرد و افزود: این تفاهمنامه در 18 زمینه تخصصی همچون شهر هوشمند، شهر سلامت و شهر انرژی، توسعه گردشگری و خدمات روستایی، تولید محتوا و مرکزاداری توسط بخش خصوصی است که امضای این تفاهمنامه ها می تواند موجب به ثمر نشستن توسعه کسب و کارهای مختلف دراستان باشد.

 

(پنج شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۵) ۱۲:۵۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید