اخبار

معرفی مهندس رضا تقی پور به عنوان وزیر ارتباطات به مجلس

معرفی مهندس رضا تقی پور به عنوان وزیر ارتباطات به مجلس
رئیس جمهور کشورمان، مهندس رضا تقی پور انوری را به عنوان وزیر ارتباطات دولت دهم به مجلس معرفی کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مهندس رضا تقی پور انوری متولد سال 1336 از شهرستان مراغه است.
داری مدرک کارشناسی مهندسی کامپیوتر از دانشگاه شهید بهشتی و کارشناسی ارشد مهندس صنایع، مدیریت سیستم و بهره وری از دانشگاه علم و صنعت ایران می باشد.
معاونت وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فضایی کشور، قائم مقامی مدیر عامل صنایع الکترونیک ایران، رئیس هیات مدیره و مدیر عامل صنایع الکترونیک شیراز و همچنین ریاست هیات مدیره صنایع اپتیک اصفهان از جمله مسوولیت های اجرایی مهندس تقی پور است.
از دیگر سمت های اجرایی وی می توان به ریاست هیات مدیره شرکت ایزایران، عضویت در کمیسیون های ارتباطات، جنگ الکترونیک و فناوری اطلاعات و مدیریت صنعت الکترونیک و کامپیوتر گروه الکترونیک و مخابرات اشاره کرد.
بر اساس این گزارش، تدریس در دوره های توسعه مدیران اجرایی صنایع الکترونیک ایران، ایجاد پژوهشکده جنگ الکترونیک در صنایع الکترونیک شیراز و حضور موثر در ایجاد و راه اندازی مرکز عالی تحقیقات الکترونیک شامل طراحی ماهواره سینا از جمله فعالیت های علمی و پژوهشی ایشان محسوب می شود.
مهندس رضا تقی پور در طول 20 سال گذشته، مدیریت پروژه های بزرگ صنعتی در زمینه فناوری پیشرفته شامل فناوری های ارتباطات، الکترونیک و فضایی را بر عهده داشته است.
این گزارش حاکی است، از دیگر فعالیت های علمی پژوهشی وزیر پیشنهادی رئیس جمهور برای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات می توان به مدیریت تحقیقات، طراحی و تولید محصولات بدیع در حوزه امنیت ارتباطات، ایجاد و راه اندازی صنایع فضایی و ایستگاه های زمینی ماهواره اشاره کرد.
لازم به ذکر است، مهندس رضا تقی پور انواری مجری طراحی و ساخت ماهواره امید نیز بوده است.
۳۰ مرداد ۱۳۸۸ ۰۸:۳۱
تعداد بازدید : ۳,۷۱۷

اظهارنظر


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید