پرش به محتوای اصلی

اخبار

دکتر «محمد سلیمانی» در دیدار با وزیر ارتباطات ترکیه

دکتر سلیمانی در دیدار با وزیر ارتباطات ترکیه، اظهار داشت: به علت تقاضای انبوه دریافت سیم کارت ،مطالعات شروع به کار اپراتور سوم تلفن همراه ایران آغاز شده است.

به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر «محمد سلیمانی» در دیدار با «بینالی یلدریم» وزیر ارتباطات ترکیه به تشریح وضعیت ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران پرداخت.
وی با اظهار امیدواری نسبت به  گستردگی روابط ایران و ترکیه، گفت: هر دو کشور در زمینه فناوری اطلاعات      پیشرفت های خوبي داشته اند که البته با توجه به تقاضای زیاد تلفن همراه، ایران همچنان نیازمند حرکت جهشی عظیمی در این زمینه است.
دکتر سلیمانی افزود: در زمینه زیر ساخت ها موفق عمل کردیم، اما در ارائه سرویس ها ضعف هایی وجود دارد که البته با توجه به این مساله، مسوولان یک تحول جدی را در برنامه 5 ساله توسعه در زمینه ارتباطات پیش بینی کرده اند.
وی اظهار داشت: ضریب نفوذ تلفن ثابت در ابتدای سال 85 به 7/29 درصد و ضریب نفوذ تلفن همراه به حدود        12 درصد رسیده است که این رقم تا پایان سال 85 در تلفن ثابت باید به حدود 33 درصد و در تلفن همراه به 20 درصد برسد.
دکتر سلیمانی در زمینه اقدامات وزارتخانه در زمینه پست خاطر نشان کرد: گرچه حرکت در این زمینه بسیار آرام است ولی با اجرای تغییر ساختارتا پایان برنامه توسعه وظیفه پست 3 برابر خواهد شد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به فرودگاه پیام گفت: این فرودگاه که در نزدیکی تهران واقع شده است امکانات خوبی رابرای حمل ونقل و پست هوایی فراهم کرده است.
وی همچنین ایجاد پست بانک را نیز در کنار پست از دیگر اقدامات در این زمینه بر شمرد و افزود: مسوولیت عمده پست بانک فعالیت های بانکی است که البته در سال جاری حوزه خدمات آن به روستاها و شهرهای کوچک خواهد رسید.
دکتر سلیمانی با اشاره به فعالیت بخش خصوصی در این حوزه گفت: برای واگذاری تلفن ثابت، مجوزهای لازم صادر شده است که با نصب تجهیزات، این بخش امسال به بهره برداری خواهد رسید.
دکتر سلیمانی همچنین در رابطه با شرکت ترک سل و عدم همکاری آنها در اپراتور دوم تلفن همراه ایران گفت: با توجه به تلاش و رغبت ایران برای این همکاری اما متاسفانه این شرکت فرصت ها را از دست داد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به ثبت نام 8 میلیونی تلفن همراه در بهمن 84 اظهار داشت: تاخیر در واگذاری سیم کارت با توجه به تقاضای بالای دریافت تلفن همراه در ایران مجاز نیست، توسعه آن باید بسیار پرشتاب باشد. در این راستا اپراتور دوم نیز فعالیت اجرایش را آغاز کرده و قرار است تا پایان شهریور ماه سیم کارت ها واگذار نماید.
وزیر ارتباطات ترکیه همچنین در رابطه با اقدامات ترکیه در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: بخش مخابرات این کشور تماماً به بخش خصوصی واگذار شده است و در زمینه تلفن همراه 3 شرکت ملی که مجموعاً 43 میلیون مشترک دارند خدمات دهی می کنند و با 140 کشور دنیا قرارداد رومینگ بسته اند.
بینالی یلدریم در رابطه با شرکت ترک سل یاد آور شد: مسائل کوچک نباید در روابط ریشه ای خللی وارد کند و با یافتن راه حل این قضیه، پیشرفت های خوبی در روابط دو کشور خواهیم داشت: شرکت ترک سل بزرگترین شرکت ترکیه ای است که در 6 کشور دیگر فعالیت های مختلفی انجام داده و 65 درصد کاربران تلفن همراه در ترکیه را داراست و سالیانه 3 میلیون دلار به دولت مالیات می پردازد و عدم همکاری این شرکت با ایران به دلیل تغییر شرایط اولیه بوده است.
 
انتهای پیام
 

 

۱۳ خرداد ۱۳۸۵ ۱۱:۰۷
تعداد بازدید : ۴,۵۶۰

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید