اخبار

رییس مرکز نوسازی و تحول اداری وزارت خواستار شد/ارایه پیشنهادات گروهی توسط همکاران

رییس مرکز نوسازی و تحول اداری وزارت خواستار شد/ارایه پیشنهادات گروهی توسط همکاران
رییس مرکز نوسازی و تحول اداری وزارت، با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به نام سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل، بر استفاده از بستر ایده ها در قالب نظام پیشنهادات تاکید کرد و گفت: با توجه به تاثیر بیشتر پیشنهادات گروهی در سازمان، این مهم در سال جاری مورد توجه خواهد بود.

 حمیدرضا عطایی در گفت و گو با مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، به نحوه مشارکت دادن پرسنل در امور مربوط به خود اشاره کرد و گفت: از سال گذشته، مرکز نوسازی و تحول اداری موضوع نظام مشارکتی و نظام پیشنهادات را مورد توجه جدی قرار داد و با ارزیابی دقیق روسا و دبیران کمیته ها تجدید نظری در ساختار پیشنهاددهی و نحوه ارزیابی انجام داد تا با رفع برخی نواقص، یک بازسازی در این زمینه صورت گیرد.
وی در عین حال، با برشمردن تفاوت ایده و پیشنهاد از برگزاری کارگاه های آموزشی تبدیل ایده به پیشنهاد جهت آشنا کردن همکاران از ارایه 115 پیشنهاد در ستاد وزارت در سال گذشته خبر داد و اظهار داشت: از بین این پیشنهادها حدود 8 پیشنهاد مورد تایید واقع و تقدیر شد.
 عطایی وی با ابراز خرسندی از تعامل خوب شکل گرفته در مجموعه گفت: خوشبختانه نظام پیشنهادات جایگاه خود را به عنوان موضوع پایه ای در کل مجموعه وزارت پیدا کرده است. در همین راستا، استانها را فعال کرده و همه از طریق سامانه موجود به هم مرتبط شدند.
عطایی با بیان توجه به مسایل انگیزشی در کمیته سیاستگذاری، خاطر نشان کرد: از این به بعد پیشنهاداتی که از سطح لازم برخوردار باشند، تلاش می کنیم به نحو شایسته از طریق روابط عمومی ها معرفی شده و باعث افزایش روحیه امید و خودباوری در همکاران شود.
وی با تاکید بر این که هر پیشنهاد می تواند نقش مهمی در رفع معضلات موجود داشته باشد، گفت: طبق دستورالعمل بین پیشنهادات کیفی و کمی تفاوت قایل و برای هر کدام پاداشی متناسب در نظر گرفته شد.
رییس مرکز نوسازی و تحول اداری در ادامه به توانمندسازی نیروی انسانی و بحث جانشین پروری پرداخت و گفت: باید از درون سازمان و با شناسایی و تربیت افراد توانمند، آنها را آماده تصدی مسئولیت کرد.
وی تاکید کرد: در نظر داریم با تشکیل کانونهای ارزیابی توسعه مدیران آینده، این مسیر را بپیماییم. در این خصوص تلاش داریم با ترسیم مسیر ارتقای شغلی، راه دستیابی به آن و کسب تجربه را هموار کرده تا در میدان رقابت برای تصدی مشاغل بالاتر براساس شایستگی طبق این فرمول عمل شود.
عطایی فرایند شناسایی مدیران آینده را علاوه بر معرفی همکاران و مدیران، خود اظهاری افراد دانست و گفت: در فراخوانی که می دهیم افرادی که تمایل دارند به کانونها هدایت شده و شناسایی کاملا علمی و دقیق خواهد بود.
وی تصریح کرد: ارزیابی دقیق به کارشناس انگیزه بیشتری می دهد و کمک می کند تا آینده مدیریتی خود را دیده و البته سازمان هم باید متعهد باشد که از این سرمایه استفاده کند
عطایی ادامه داد: میانگین سن کارکنان وزارت اجازه این سرمایه گذاری را به ما می دهد و درصدد هستیم در چارچوب الزام مدیریت دانش، در قبال دانشی که در بخش ایجاد شده است، بحث انتقال تجارب و دانش مدیران با تجربه و انتقال تجربه موثرتری داشته باشیم.
وی با اشاره به دستور العمل دولت مبنی بر انتصاب افراد براساس گواهینامه های صادر شده (گواهینامه صلاحیت مدیریت) در سال 95 افزود: در سال گذشته 12 نفر به کانونهای مدیریت معرفی شدند که برخی پذیرش و برخی هم نیازمند آموزش جهت تایید صلاحیت شناخته شدند.

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۵:۵۷
تعداد بازدید : ۱,۳۸۹

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید