پرش به محتوای اصلی

جزییات خبر

با سرمایه‌گذاری مپنا؛

بزرگ‌ترین مرکز نگهداری و تعمیر موتور هواپیما در «پیام» راه‌اندازی می‌شود

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین‌المللی پیام عنوان کرد: با سرمایه‌گذاری مشترک گروه صنعتی مپنا و منطقه، بزرگ‌ترین مرکز نگهداری و تعمیر موتور هواپیما (MRO) در پیام راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به نقل از روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین‌المللی پیام، نادر ثناگو مطلق روز سه‌شنبه در جریان بازدید مدیرعامل گروه صنعتی مپنا از این منطقه با اشاره به ظرفیت‌های منطقه درزمینهٔ تعمیر هواپیماها عنوان کرد: با توجه به قابلیت‌های ویژه مپنا در بخش تعمیر موتور هواپیما، مجوز و سابقه‌هایی که در این زمینه دارد و اینکه ازنظر تأمین و تعمیر این قطعات در تحریم هستیم، با سرمایه‌گذاری مشترک گروه صنعتی مپنا و منطقه، بزرگ‌ترین مرکز نگهداری و تعمیر موتور هواپیما (MRO) در پیام راه‌اندازی می‌شود.

وی اضافه کرد: تولید مایحتاج الکترونیکی ازجمله باطری و انجام فعالیت‌های بین‌المللی در منطقه از دیگر برنامه‌هایی است که در برنامه‌های همکاری منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین‌المللی پیام با شرکت مپنا خواهد بود.

با توافق مپنا و پیام ظرفیت تأمین برق در منطقه ویژه پیام چند برابر می‌شود

ثناگو مطلق در بخش دیگری از سخنان خود به افزایش تولید برق در منطقه اشاره کرد و گفت: همچنین درزمینهٔ تولید برق باهدف مرتفع ساختن مشکل سرمایه‌گذارانی که نیاز به برق بیشتری برای توسعه فعالیت‌هایشان دارند از طریق شرکت مپنا تأمین خواهد شد.

مپنا آماده سرمایه‌گذاری در حوزه صنعت ای.سی.تی است

وی ادامه داد: مجموعه مپنا به‌عنوان بزرگ‌ترین شرکت در کشور درزمینهٔ داخلی و بین‌المللی و در بخش‌های متنوع ازجمله تولید برق، خدمات پشتیبانی نیروگاه، صنعت هوانوردی و تعمیرات موتور هواپیما پشتوانه و فعالیت‌های خوبی دارد.

ثناگو مطلق افزود: همچنین با توجه به فعالیت‌های مناسب مپنا در بخش آی.سی.تی به‌عنوان پروتکل پیام برای توسعه، این شرکت آماده سرمایه‌گذاری در این بخش و تولید سخت‌افزاری و نرم‌افزارهای وابسته به آن، در منطقه ویژه اقتصادی است.

وی ادامه داد: با توجه به همراهی و همکاری پیام به‌عنوان منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاهی در 2 زمینه هوانوردی و مسائل اقتصادی این امکان فراهم‌شده و مذاکراتی صورت گرفته که طی هفته‌های آینده منجر به تفاهم‌نامه مشترک می‌شود.

وی ادامه داد: فعالیت و خدمات مپنا در منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین‌المللی پیام با رعایت الزامات زیست‌محیطی انجام خواهد شد.

(Tuesday, July 7, 2020) 20:27
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید