جزییات خبر

با حضور مدیران ارشد و نماینده شیراز صورت گرفت:

بررسی موانع اجرای قرارداد «کارخانجات مخابراتی ایران» و «ایران‌خودرو»

با حضور مدیران ارشد شرکت کارخانجات مخابراتی ایران و شرکت ایران‌خودرو و نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی موانع اجرایی کردن قرارداد احداث و راه‌اندازی شرکت «ایران‌خودرو فارس» بررسی شد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به نقل از روابط عمومی کارخانجات مخابراتی ایران، در جلسه‌ای با حضور جمشید آقایی، رئیس هیئت‌مدیره و سید علیرضا مریخی، مدیرعامل کارخانجات مخابراتی ایران با فرشاد مقیمی، مدیرعامل شرکت ایران‌خودرو و با حضور جعفر قادری، نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، انتظارات و توقعات شرکت کارخانجات مخابراتی ایران از شرکت ایران‌خودرو در خصوص قرارداد ایران‌خودرو فارس پیگیری شد.

بر اساس قرارداد اولیه، بنابراین بوده که شرکت کارخانجات مخابراتی ایران، زمین و امکانات اولیه را تأمین کرده و شرکت ایران‌خودرو هم متعهد شده بود که سه خط تولید برای تولید خودرو سبک، ون و کامیون در شیراز مستقر کند.

باوجوداینکه شرکت کارخانجات مخابراتی ایران به تعهدات خود عمل کرده بود، ولی شرکت ایران‌خودرو تاکنون به تعهدات خودش عمل‌نکرده است.

در این جلسه از ایران‌خودرو خواسته شد تا با تعیین هیئت مشخص، با کار کارشناسی مجدداً آورده دو طرف ارزیابی‌شده و سهام هرکدام از این شرکت‌ها را تعیین تکلیف کند.

همچنین مقرر شد در صورت امکان، زمینه ورود شرکت ایران‌خودرو فارس به بورس نیز فراهم شود. شاید نیاز باشد که سرمایه‌گذار سومی در کنار دو شریک قرار گیرد تا با آوردن سرمایه جدید خط رنگ و خط بدنه در شیراز مستقر شود. سرمایه‌گذار جدید باید کمک کند تا نیازی به آوردن بدنه رنگ شده از تهران به شیراز و برگرداندن خودروهای تولیدی به تهران نباشد. در این رابطه توافقاتی صورت گرفت که انتظار می‌رود هرچه زودتر این توافقات اجرایی شود.

(Saturday, June 6, 2020) 10:24
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید