جزییات خبر

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کردستان اعلام کرد:

اتمام پروژه 680 کیلومتری فیبرنوری در استان کردستان

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کردستان، از اتمام پروژه 680 کیلومتری فیبرنوری در استان کردستان در سال 98 و آغاز عملیات اجرایی 200 کلیومتر فیبر روستایی خبر داد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، فردین سعیدی، مدیرکل ارتباطات این استان، با اشاره به اقدامات انجام شده در سال98 ، گفت: تأمین اینترنت پرسرعت بی سیم در 221 روستا، ارتقای پوشش تلفن همراه به 3G در 60 روستا با ارتقای 36 سایت و اجرای پروژه احداث 120 سایت تلفن همراه روستایی 4G با 21 سایت راه اندازی شده، تعدادی از پروژه های بهره برداری شده در سال 98 است.   
وی، اتمام 680 کیلومتر فیبرنوری( پروژه نور2)، آغاز عملیات اجرایی 200 کیلومتر فیبر نوری روستایی جهت دسترسی به اینترنت پهن باند در روستاهای استان کردستان را از دیگر اقدامات انجام شده از محل اعتبارات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات عنوان کرد.
سعیدی به اجرای برنامه های حوزه اشتغال در بخش ICT از ابتدای سال 98 اشاره کرد و گفت: با همکاری دانشکده پست و مخابرات ایران 70 دوره آموزش مهارتی در راستای اجرای برنامه های طرح تکاپو با حضور 926 نفر در قالب 12 هزارو 696 نفر ساعت در زمینه های کارآفرینی، برنامه نویسی، تولید اپلیکیشن، گیم و انیمیشن، تولید محتوا و تجارت الکترونیک توسط نهادهای فعال در رسته ICT برگزار شده است .
وی افزود: در همین زمینه از ابتدای سال 98، 108 نفر به صورت مستقیم در نهادهای رسته ICT در قالب 30 تیم جدید در سطح استان کردستان مشغول به کار شده اند که در مجموع این اقدامات مبلغ 75 میلیارد ریال توسط بخش خصوصی حوزه ICT استان در طرح تکاپو سرمایه گذاری شده است.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات کردستان به برخی اقدامات دیگر نیز در زمینه دفاتر پیشخوان خدمات دولت و راه اندازی دستگاههای خودپرداز(ATM) اشاره کرد و گفت: در زمینه دفاتر پیشخوان خدمات دولت بیش از 146 درخواست در حوزه های مختلف در سال 98 رسیدگی شده و857 شکایت ثبتی در سامانه 195 در حوزه های مختلف ارتباطات در میانگین زمان رسیدگی سه روز کاری انجام شده است.
وی افزود: تاکنون تعداد 42 دستگاه ATM از محل اعتبارات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در روستاهای استان کردستان نصب و راه اندازی شده و اقدامات اولیه جهت راه اندازی 47 دستگاه دیگر نیز انجام شده که تا چند ماه آینده در روستاهای این استان نصب می شود.
(Sunday, March 29, 2020) 10:00
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید