جزییات خبر

رییس پژوهشگاه فضایی ایران به مناسبت سالروز تاسیس این پژوهشگاه:

پژوهشگاه فضایی ایران با میراث گرانبهای دفاع مقدس برنامه های خود را به پیش می برد

رییس پژوهشگاه فضایی ایران به مناسبت سالروز تاسیس این پژوهشگاه پیامی را منتشر کرد.

 به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه فضایی ایران، متن کامل پیام حسین صمیمی رییس پژوهشگاه فضایی ایران به شرح زیر است:

ششم اسفند ۱۳۹۸ مصادف با سالروز تاسیس پژوهشگاه فضایی ایران است و امسال برای اولین بار، این روز را در تقویم پژوهشگاه ثبت کرده و آن را گرامی می‌داریم این روز مبارک را خدمت همکاران تلاشگرمان در پژوهشگاه فضایی ایران تبریک عرض می‌کنم.

در این روز، که پژوهشگاه توانسته در عرصه فضایی کشور بدرخشد، یاد و خاطره شهدای گرانقدر علم و فناوری این پژوهشگاه را که در این موفقیت‌ها سهیم بوده‌اند نیز گرامی می‌داریم.

همچنین، لازم می‌دانم از زحمات روسای قبلی پژوهشگاه که برای هدایت، حفظ و نگهداری و توسعه این مجموعه زحمات بسیاری را متقبل شده‌اند، تشکر می‌کنم.

هسته اولیه این پژوهشگاه از تجمیع پژوهشکده‌ها و مراکزی تشکیل شده که هر کدام توانمندی‌های ارزشمندی در حوزه تحقیقات و فناوری فضایی و مهندسی داشته‌اند و در کنار این توانمندی‌ها، تجربیات و سوابق ارزنده‌ای این مجموعه‌ها در دوران دفاع مقدس نیز میراث گرانبهایی بوده که به این پژوهشگاه به ارث رسیده و اکنون پژوهشگاه فضایی ایران با پشتوانه‌این میراث گرانبها و روحیه جهادی و با تکیه بر همت متخصصان جوان و متعهد خود به عنوان یک پژوهشگاه عملیاتی مشغول انجام وظایف و مأموریت‌های محوله بوده و در این مسیر دستاورد‌های ارزشمندی را تقدیم حوزه فضایی کشور نموده است که ان‌شااءالله با لطف و عنایت الهی و زحمات پژوهشگران پژوهشگاه فضایی این مسیر موفقیت ادامه خواهد داشت.

بدیهی است موفقیت پژوهشگاه در این مسیر مدیون حمایت‌های وزیر محترم جناب مهندس آذری جهرمی و معاونان ارجمند وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز بوده است که از مساعدت‌های همه این عزیزان تشکر و قدردانی دارم.

تلاشگران خستگی‌ناپذیر پژوهشگاه فضایی ایران در عرصه‌های مختلف حوزه فضایی از طراحی و ساخت ماهواره‌های مخابراتی ناهید ۱ و۲، ماهواره سنجشی پارس ۱، سامانه بلوک انتقال مداری، توسعه خدمات فضاپایه با کاریرد داده‌های سنجش از دور، بالن مخابراتی و نیز توسعه فناوری‌های کلیدی مانند پنل‌های خورشیدی، سار هواپایه، حسگرها، پین‌پولر و چرخ عکس‌العملی، باتری فضایی و نیز ایجاد زیرساخت‌های لازم در آزمایشگاه‌ها، توانسته‌اند دستاوردهای ارزنده‌ای را پیشکش مردم شریف ایران نمایند که جای تقدیر دارد.

در این مناسبت، با تشکر از همه همکاران عزیزم در تمامی بخش‌ها و پژوهشکده‌ها که تلاش بسیار نموده‌اند و باوجود تمامی سختی‌ها از جمله تحریم‌های ظالمانه آمریکا و شرایط اقتصادی، در خدمت به عرصه فضایی کشور و توسعه آن کوشیده‌اند، آرزوی موفقیت روزافزون و بهروزی دارم.
 

به امید آینده‌ای روشن برای کشور عزیزمان ایران
(Tuesday, February 25, 2020) 12:12
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید