جزییات خبر

پس از وقوع 60 پس لرزه در شهرستان خوی و با تلاش شبانه؛

شبکه ارتباطی در مناطق زلزله زده آذربایجان غربی پایدار شد

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان غربی با اشاره به زلزله 5.8 ریشتری صبح و 5.9 ریشتری شب شهرستان خوی اظهار کرد: با توجه به ریزش کوه در 50 کیلومتری جاده خوی – قطور و قطعی فیبر نوری از چند نقطه تمام ارتباطات این بخش از منطقه زلزله زده قطع بود که با تلاش 4 ساعته و شبانه همکاران مخابراتی در شرایط جوی منفی 7 درجه ارتباطات برقرار شد.

به گزارش مرکز روابط عمومی  و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، قاسم جلیلی نژاد مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان با اشاره به قطعی برق در برخی مناطق اطراف قطور گفت: دو سایت همراه اول در این مناطق به دلیل قطعی برق از مدار خارج شده بود که با برطرف شدن مشکل قطعی برق وارد مدار شدند و در حال حاضر ارتباطات منطقه پایدار است.

وی که برای دومین بار در منطقه حضور یافت بود، افزود: چهار سایت و دو مرکز در اثر وقوع زلزله قطع بود و در لحظات ابتدایی وقوع زلزله حجم ترافیک بالایی در شبکه‌های ارتباطی وجود داشت که در حال حاضر مناطق زلزله زده قطور، زرآباد و سایر روستاها هیچ مشکلی ندارد و ارتباطات به صورت عادی برقرار است.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان آذربایجان غربی از هماهنگی با شرکت‌های ارتباطات زیرساخت، مخابرات، همراه اول و ایرانسل در مناطق زلزله‌زده خبر داد و گفت: با هماهنگی انجام‌شده، تیم‌های پشتیبانی این شرکت‌ها برای رسیدگی به مشکلات احتمالی در منطقه حضور دارند.

جلیلی نژاد ضمن حضور در جلسه مدیریت بحران در شهر قطور  آخرین وضعیت شبکه ارتباطی در حوزه تلفن همراه، ثابت و اینترنت را در مناطق اصلی زلزله‌زده استان آذربایجان غربی پایدار اعلام کرد و گفت: این زلزله 43 روستا را تحت تاثیر قرار داده است و تیم های فنی و ارزیابی اپراتورهای ارتباطی در نخستین ساعت به منطقه زلزله زده اعزام شده‌اند.

وی افزود: در حال حاضر در شهرستان خوی، شبکه های ارتباطی هیچ مشکلی ندارد و ارتباطات به صورت عادی برقرار است.

 

 

(Monday, February 24, 2020) 11:06
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید