جزییات خبر

معاون وزیر ارتباطات تاکید کرد:

ضرورت مشارکت بخش خصوصی در توسعه خدمات شبکه ملی اطلاعات

مجمع عمومی طرح های تملک دارایی های تملک دارایی های سرمایه ای سازمان فناوری اطلاعات برگزار شد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات  و فناوری اطلاعات، مجمع عمومی طرح های تملک دارایی های سرمایه ای سازمان فناوری اطلاعات با حضور نمایندگان وزارتخانه های امور اقتصادی و دارایی، صنعت، معدن و تجارت و سازمان برنامه بودجه کشور و به ریاست سیروس موثقی معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات صبح امروز برگزار شد.
در ابتدای این جلسه، امیر ناظمی رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران گزارشی از عملکرد و وضعیت این سازمان در محورهای چهار گانه وظایف سازمان فناوری اطلاعات ارائه کرد.
وی در این گزارش به محورهای، دولت هوشمند(الکترونیکی شدن سازمان ها، تبادل ملی اطلاعات و طرح های کلان ملی)، امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات(خدمات پیشگیرانه و خدمات واکنشی)، کسب و کارهای نوپا( آیین نامه های مربوطه برای کسب و کارهای نوپا، صندوق پژوهش و نوآوری و سامانه ایران نوآفرین) و شبکه ملی اطلاعات( ابر ایران با استفاده از ظرفیت مرکز داده و نظام پایش شاخص های فناوری اطلاعات) اشاره کرد.
در ادامه این جلسه موثقی نایب رییس مجمع، به استفاده از ظرفیت توسعه ای سازمان و مشارکت بخش غیر دولتی به ویژه در توسعه خدمات شبکه ملی اطلاعات تاکید کرد.
وی افزود: با اجرای فرآیندهای ایجادی و ابزارهای در اختیار سازمان، کسب و کارهای نوپا بتوانند در تمام خدمات مبتنی بر شبکه فعال تر شده و با صرف هزینه های کمتر، خدمات موثر و بهینه تری را به مردم ارائه کنند.
در این جلسه پس از استماع گزارش حسابرسی توسط نماینده سازمان حسابرسی، صورت های مالی طرح های تملک دارایی های سرمایه ای منتهی به اسفندماه سال ۹۷ سازمان فناوری اطلاعات مورد تصویب قرار گرفت.
(Monday, January 20, 2020) 13:52
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید