جزییات خبر

آذری جهرمی در مراسم افتتاح پروژه‌های ارتباطی خبر داد:

دسترسی ارتباطی همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان یزد/ آغاز به کار دومین پست خصوصی و استارتاپ بازرگام در یزد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جریان سفر به استان یزد و در مراسم افتتاح پروژه های ارتباطی استان از دسترسی همگانی ۱۰۰ درصدی روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان یزد خبر داد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمد جواد آذری جهرمی در مراسم افتتاح پروژه های ارتباطی استان یزد و در ارتباط ویدیو کنفرانس با حسن روحانی رئیس جمهور با اشاره به فعالیت ۲۸۴ شرکت فناورانه در استان یزد، گفت: امروز از استارت آپی با عنوان «بازرگام» رونمایی شد که با سرمایه گذاری خرد ۵۱ هزار نفر، محصولات کشاورزی را از دست کشاورزان با ۲۵ درصد زیر قیمت بازار و با کیفیت تضمین شده به مصرف کننده می رساند.
وزیر ارتباطات تاکید کرد: این استارآپ کار خود را در شهرهای تهران، یزد و اصفهان با روزی هزار سفارش آغاز کرده است.
وی آغار بکار دومین اپراتور پستی کشور در یزد را یکی دیگر از اقدامات انجام شده عنوان کرد و افزود: ۳ هفته پیش نیز نخستین اپراتور خصوصی پست در راستای برنامه های  دولت تدبیر و امید در تهران آغاز بکار کرد.
وی با اشاره به برنامه ششم توسعه در دسترسی ۹۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار به شبکه ملی اطلاعات و پهن باند، افزود: با سرمایه گذاری ۱۸۰ میلیارد تومانی و انجام ۵ پروژه اساسی و همکاری اپراتور ها ۱۰۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان یزد دارای ارتباط شدند.
وزیر ارتباطات جایگاه استان یزد را از نظر شاخص ارتباطات و فناوری اطلاعات در رده سوم اعلام کرد.
 
 
 
(Sunday, November 10, 2019) 21:19
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید