اخبار

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان لرستان خبر داد:

بهره‌برداری از اینترنت پرسرعت در 70 روستای شهرستان کوهدشت

بهره‌برداری از اینترنت پرسرعت در 70 روستای شهرستان کوهدشت
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان لرستان از بهره‌برداری اینترنت پرسرعت روستایی در 70 روستای شهرستان کوهدشت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان لرستان، شهاب حیدری مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان  با اعلام این خبر در جلسه کارگروه توسعه مناطق محروم و کمتر توسعه یافته گفت: در دو فاز طرح واگذاری اینترنت پرسرعت روستایی، تعداد 70 روستای شهرستان کوهدشت به این خدمت تجهیز شده‌اند.

حیدری با بیان اینکه 10 درصد از تعداد کل روستاهای کشور در استان لرستان قرار دارد گفت: در استان لرستان 3400 روستا قرار دارد که از این تعداد  1569 روستا دارای جمعیت بالای 20 خانوار هستند و با توجه به تأکیدهای وزارت ارتباطات مبنی بر توسعه خدمات و بهره‌مندی از شبکه‌های ارتباطی در این مناطق، این عملیات در دو فاز انجام گرفت که در فاز اول 33 روستا و در فاز دوم 37 روستای دیگر نیز به شبکه‌های ارتباطی متصل شده‌اند.

وی با بیان اینکه هدف مجموعه ارتباطات این است که با استفاده از تمام تلاش خود تمامی روستاهای بالای 20 خانوار را به شبکه ملی اطلاعات متصل کند، افزود: از این تعداد سهم بخش رومشکان 33، مرکزی 13 روستا، بخش کوهنانی 14، بخش طرهان 9 و بخش درب گنبد یک روستا است.

مدیرکل ارتباطات استان لرستان تصریح کرد: از جمله اقدامات قابل توجه مجموعه اداره کل ارتباطات در شهرستان کوهدشت می‌توان به ایجاد سایت‌های جدید در مناطق گنجینه ضرونی، تنگ داراب ریکا، چنار مداوی، نیله سادات و تنگ گراز و همچنین اتصال 90 روستا به خطوط تلفن ثابت و تجهیز به خطوط اینترنت پرسرعت ADSL اشاره کرد.

 

۱ مهر ۱۳۹۹ ۱۴:۰۷
تعداد بازدید : ۷۲۴

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید