اخبار

با تخصیص 65 میلیارد ریال؛

باجه‌های روستایی کرمانشاه توسعه می یابد

باجه‌های روستایی کرمانشاه توسعه می یابد
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمانشاه با اشاره به توسعه خدمات الکترونیکی و اشتغال پایدار در مناطق روستایی این استان، گفت: 41 طرح توسعه و ایجاد باجه های روستایی با اعتبار بالغ بر 65 میلیارد ریال تصویب شد که از محل این طرح‌ها حداقل 80 فرصت شغلی ایجاد می‌شود.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمانشاه، شهریار بهنیا مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان با اشاره به توسعه خدمات الکترونیکی و اشتغال پایدار در مناطق روستایی، گفت: اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمانشاه با همکاری پست بانک استان اقدام به اخذ 65 میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات اشتغال روستایی به منظور توسعه و تقویت این بستر در جهت اهداف بسیار مهم، از جمله توسعه خدمات الکترونیکی و توسعه اشتغال پایدار در مناطق روستایی کرده است.

وی افزود:‌ در این اقدام 41 طرح توسعه و ایجاد باجه های روستایی در کمیته فنی اشتغال استان به تصویب رسید که از محل این طرح ها حداقل 80 فرصت شغلی در استان ایجاد می‌شود.

بهنیا تصریح کرد: این اقدام بستر مناسبی برای مشاغل پایدار در مناطق روستایی ایجاد می کند که از ویژگی‌های مهم این طرح، کسب درآمد و اشتغال‌زایی با سرمایه‌گذاری کمتری نسبت به سایر بخش‌ها است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمانشاه گفت: در سال‌های 96 و 97 این اداره کل بیش از 20 طرح توسعه‌ای خدمات روستایی از طریق سامانه کارا به کمیته فنی اشتغال استان معرفی کرده و بیش از 25 میلیارد ریال تسهیلات به فعالان این حوزه با همکاری پست بانک استان پرداخت کرده است.

بر اساس این گزارش، 41 طرح توسعه و ایجاد باجه های روستایی تصویب شده در کمیته فنی اشتغال استان، مربوط به شهرستانهای کرمانشاه هفت طرح، سرپل ذهاب هشت طرح، جوانرود شش طرح، پاوه چهار طرح، هرسین چهار طرح، شهرستانهای سنقر و کلیایی، صحنه و اسلام آبادغرب هر کدام سه طرح و شهرستانهای روانسر، ثلاث باباجانی و گیلانغرب هر کدام یک طرح می باشد.

۱ مهر ۱۳۹۹ ۱۱:۰۷
تعداد بازدید : ۱۴۶

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید