پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قم :

مرکز داده امین قم مجوز سازمان فناوری اطلاعات را دریافت کرد

مرکز داده امین قم مجوز سازمان فناوری اطلاعات را دریافت کرد
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات قم با اشاره به ظرفیت های فاوای بخش خصوصی در این استان گفت: قم دارای بزرگترین مرکز داده علوم انسانی و نشر معارف اهل بیت (ع) در کشور است که ظرفیت میزبانی بیش از 2000 سرور را دارد که توانسته با رعایت استانداردها ‌مجوز گواهینامه‌های امنیتی و تاییدیه سازمان پدافند غیرعامل و همچنین سازمان فناوری اطلاعات را کسب کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات وفناوری اطلاعات استان قم، سید رضا موسوی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان در پی بازدید از مرکز داده امین قم با بیان اینکه اولویت این استان حمایت از بخش خصوصی برای حضور موثر و گسترده در حوزه فاواست،‌ گفت: این استان با دارا بودن ظرفیت های مهم دینی و مذهبی و همچنین وجود زیرساخت های مهم فناوری اطلاعات، ظرفیت مناسب برای نقش آفرینی در این زمینه را دارد.

وی یکی از مهمترین ظرفیت های فناوری اطلاعات استان را راه اندازی «مرکز داده امین» وابسته به حوزه های علمیه خواهران دانست و ادامه داد: این مرکز داده که سال 1394 فعالیت خود را آغاز کرده است توانسته با رعایت استانداردهای بسیار بالا، ‌مجوز گواهینامه‌های امنیتی و تاییدیه سازمان پدافند غیرعامل و همچنین سازمان فناوری اطلاعات را کسب کند.
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات قم اظهار کرد: این مرکز داده، مهمترین زیر ساخت حوزه فناوری اطلاعات استان در بخش خصوصی است که ظرفیت های بی نظیری را در سطح استان و کشور ایجاد کرده است.
موسوی در حاشیه این بازدید طی نشستی با علی طایی زاده مدیر فناوری اطلاعات مرکز داده امین آمادگی خود را به منظور هرگونه همکاری در حدود اختیارات اداره کل ارتباطات وفناوری اطلاعات استان  اعلام کرد.
مدیر فناوری اطلاعات مرکز داده امین از جمله اقدامات اخیر این مرکز را برگزاری آزمونهای مجازی تعدادی از دانشگاههای سراسر کشور در بستر مرکز داده امین اعلام کرد و افزود : از جمله ویژگی های ممتاز این مرکز داده  فراهم آوردن زیر ساخت ها و سرویس‌های امن، دسترس پذیری بالا و قابلیت توسعه با اخذ در تامین حفاظت در برابر حملات الکترومغناطیسی، میزبانی مطمئن برای سرور‌های فیزیکی – مجازی و اطلاعات دانست.

 

۱۸ تیر ۱۳۹۹ ۰۹:۰۸
تعداد بازدید : ۲۹۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید