اخبار

اردکان شهر هوشمند می شود

اردکان شهر هوشمند می شود
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد، در جلسه شورای مدیران حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان که با حضور نماینده شهرستان اردکان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، با ارائه گزارشی از اقدامات شاخص وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در توسعه اقتصاد دیجیتال و تکمیل شبکه ملی اطلاعات وضعیت شاخص های ارتباطی در استان و شهرستان‌ اردکان را تشریح کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد، محمدرضا پاکدل مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان، در دیدار با محمدرضا دشتی اردکانی نماینده  اردکان در مجلس با بیان اینکه تکمیل توسعه نسل چهارم تلفن همراه برای روستاها در برنامه وزارت ارتباطات قرار دارد گفت: عدم استفاده از ظرفیت‌های موجود اینترنت پرسرعت ثابت (ADSL) در روستاها مایه اتلاف منابع و سرمایه گذاری های انجام شده در این بخش است.
پاکدل با اشاره به افزایش 36 برابری ظرفیت پهنای باند ورودی استان نسبت به ابتدای دولت یازدهم در سال 92 افزود: هم اکنون پهنای باند ورودی استان 220 گیگابیت بر ثانیه است که تنها 35 درصد آن در اوج مصرف مورد استفاده قرار می گیرد.
در ادامه این نشست، دشتی نماینده اردکان در مجلس شورای اسلامی، فرهنگ‌سازی برای استفاده از ظرفیت‌های ایجاد شده در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را لازمه بهره‌برداری مطلوب از زیرساخت های این حوزه اعلام کرد و گفت: می توان تمام کارها را در فضای امن اینترنت و شبکه ملی اطلاعات انجام داد.
 نماینده اردکان با اشاره به تلاش برای تبدیل این شهرستان به شهر هوشمند گفت: تحقیقات انجام شده نشان می دهد که با تحقق این هدف، وضعیت اقتصادی و رفاهی مردم به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.
دشتی در پایان، آمادگی خود را برای همکاری و همراهی با حوزه ارتباطات در هماهنگی ها و قانون گذاری با هدف توسعه این حوزه و بهره مندی ساکنان همه روستاها از زیر ساخت های مناسب اینترنت پرسرعت اعلام کرد.
در ادامه این نشست، برنامه وزارت ارتباطات در اتصال مدارس روستایی و شهری به شبکه ملی اطلاعات و اخذ مجوز ایجاد سایت جدید تلفن همراه یا ارتقا تکنولوژی سایت های موجود در جاده ها و روستاهای شهرستان اردکان، تشریح شد.
۱۶ تیر ۱۳۹۹ ۱۱:۳۴
تعداد بازدید : ۱۳۳

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید