پرش به محتوای اصلی

اخبار

وقوع ماه گرفتگی غیر قابل رویت/ مناطق تحت پوشش در دنیا

وقوع ماه گرفتگی غیر قابل رویت/ مناطق تحت پوشش در دنیا
کارشناس نجوم با بیان اینکه فردا یک ماه گرفتگی نیم سایه ای رخ می‌دهد، گفت: این ماه گرفتگی در کشورهایی که تحت پوشش هستند به راحتی قابل رویت نیست.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به نقل از مهر، خسرو جعفری زاده مسئول باشگاه نجوم تهران اظهار کرد: امروز یکشنبه ۱۵ تیر ۹۹، ماه گرفتگی رخ می‌دهد که در ایران قابل مشاهده نیست.

وی با بیان اینکه این ماه گرفتگی از ساروس ۱۴۹ است، تصریح کرد: این ماه گرفتگی ساعت ۹:۰۰ صبح به وقت ایران (ساعت  ۳:۰۷ بامداد به وقت جهانی) آغاز می شود.

جعفری زاده با بیان اینکه ساعت ۴:۳۰ لحظه اوج این گرفت است، بیان کرد: در این گرفتگی که ماه وارد نیم سایه زمین می‌شود، نمی توان تاریکی ماه را دید؛ یعنی این رویداد در ایران قابل رصد نیست.

وی با اشاره به کشورهایی که می‌توانند این ماه گرفتگی را رصد کنند گفت:این گرفت در ساعت۵:۵۲ به زمان جهانی، پایان می‌یابد.

مناطق تحت پوشش گرفت نیم سایه‌ای

کارشناس نجوم خاطر نشان کرد: آفریقا، قطب جنوب و اقیانوسهای آرام و اطلس و اقیانوس هند، شمال امریکا، قاره اروپا، مناطقی هستند که طبق عکس بالا می توانند این ماه گرفتگی نیم سایه ای را رصد کنند.

به گفته وی، البته که ماه گرفتگی نیم سایه ای به دلیل ویژگی ای که دارد حتی در کشورهایی که تحت پوشش این گرفت هستند به راحتی قابل رصد نخواهد بود.

۱۵ تیر ۱۳۹۹ ۰۹:۳۲
تعداد بازدید : ۱۵۰

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید