اخبار

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مرکزی:

تحقق دولت الکترونیک دروازه ورود کشور به عرصه اقتصاد دیجیتال است

تحقق دولت الکترونیک دروازه ورود کشور به عرصه اقتصاد دیجیتال است
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مرکزی با اشاره به اهداف دولت الکترونیک گفت: یکی از مهم‌ترین اهداف دولت الکترونیک ورود کشور به عرصه اقتصاد دیجیتال و افزایش سطح کیفیت ارائه خدمات است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مرکزی، لادن مهدوی، مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعان این استان در دیدار با نماینده علیرضا نظری شهرستان خمین در مجلس ضمن تشریح وظایف، برنامه‌ها و اهم اقدامات انجام شده توسط مجموعه تحت سرپرستی خود در سطح استان و خصوصا شهرستان خمین، هدف از توسعه زیرساخت های ارتباطی در سطح شهرها و روستاها را، کاهش شکاف دیجیتالی و توسعه کاربری های مبتنی بر فناوری اطلاعات و ایجاد اشتغال عنوان کرد.

وی افزود: یکی از مهم‌ترین اهداف دولت الکترونیک ورود کشور به عرصه اقتصاد دیجیتال و افزایش سطح کیفیت ارائه خدمات است.

مهدوی با بیان اینکه ارائه خدمات الکترونیکی در بخش‌های صنعت و تجارت، سلامت و بهداشت، رفاه و تامین اجتماعی، محیط‌ زیست، منابع طبیعی و کشاورزی قابل اجراست، گفت: در سال‌های گذشته با توجه به تامین زیرساخت‌های ارتباطی مناسب توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، شاهد افزایش سطح دسترسی مردم به خدمات بر خط و مبتنی بر فناوری اطلاعات بوده‌ایم.

مدیر کل ارتباطات استان مرکزی توسعه شبکه ملی اطلاعات را از مهمترین برنامه های وزارت ارتباطات برشمرد و تصریح کرد: در صورتی که اینترنت در فضای جهانی به هر دلیلی با مشکل مواجه شود، کاربران داخلی می توانند با استفاده از شبکه ملی اطلاعات نیازهای خود را بر طرف کنند و به این ترتیب، با ایجاد شبکه ملی اطلاعات وابستگی به منابع خارجی اینترنت از بین رفته است.

وی ایجاد بستر ارتباطاتی با کیفیت در مناطق روستایی را یکی از الویت های مهم وزارت ارتباطات دانست و اعلام کرد: این مهم از طریق اجرای طرح خدمات اجباری روستایی(USO) در برخی از روستاها اجرا شده و در فاز اول این طرح تعداد 85 روستای شهرستان خمین به شبکه ملی اطلاعات متصل شده اند و تعداد 58 روستای دیگر نیز در فاز دوم از این امکان بهره مند می شود.

در ادامه نظری، نماینده مردم شهرستان خمین در مجلس با تقدیر از تلاش انجام شده جهت توسعه شبکه ملی اطلاعات در سطح روستاها، تصریح کرد: تامین دسترسی مردم در شهرها و روستاها، به شبکه ملی اطلاعات از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و در ماه های اخیر با توجه به شیوع بیماری کووید 19 به یک ضرورت تبدیل شده است .

وی همچنین نقش ارتباطات را در عرصه های اقتصادی بسیار مهم دانست و تاکید کرد با توجه به اینکه ایجاد شهرک‌های صنعتی، امکان توسعه صنعتی کشور را در خارج از مناطق شهری فراهم کرده و ضمن کاهش میزان آلاینده ها، تاثیرات منفی بار صنعتی را بر ساکنین شهرها به حداقل میرساند، بهبود وضعیت ارتباطی این شهرک ها بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

نظری با توجه به حضور گسترده شرکت‌ها و سرمایه گذاران در شهرک صنعتی خمین، خواستار بهبود وضعیت اینترنت همراه در این شهرک شد.

۱۴ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۰۱
روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مرکزی |
تعداد بازدید : ۷۱

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید