پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیر کل ارتباطات وفناوری اطلاعات استان قم:

شبکه ملی اطلاعات زیر ساخت امن و پایدار ملی است

شبکه ملی اطلاعات زیر ساخت امن و پایدار ملی است
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات قم در کارگروه توسعه دولت الکترونیک گفت: در خود اظهاری 40 دستگاه اجرایی تا پایان خرداد در قم 478 خدمت به صورت الکترونیکی ارائه می‌شود که از این آمار 25 درصد مربوط به خدمات فعال شده پس از شیوع کرونا است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات وفناوری اطلاعات استان قم، سیدرضا موسوی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان در کارگروه توسعه دولت الکترونیک، با اشاره به وضعیت دستگاه‌های اجرایی قم در حوزه خدمات الکترونیک گفت: با توجه به اهمیت توسعه دولت الکترونیک و ضرورت الکترونیکی شدن خدمات دستگاه‌های اجرایی، روند فعالیت دستگاه‌های استان در این راستا مورد ارزیابی قرار گرفته‌ است.

وی در ادامه افزود: با ارزیابی‌های انجام شده بر اساس خود اظهاری 40 دستگاه، تعداد خدمات الکترونیکی جدید ارائه شده توسط دستگاه‌های اجرایی قم در مدت چهار ماه از ابتدای شیوع کرونا در اسفندماه ۹۸تا پایان خرداد ماه ۹۹، 114  مورد بوده که 25 درصد از کل خدمات را شامل می شود. این ارزیابی به طور مستمر جهت سنجش وضعیت تحقق توسعه دولت الکترونیک ادامه دارد.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات قم با اشاره به تکلیف قانونی دستگاه‌های مختلف برای اتصال به شبکه ملی اطلاعات تصریح کرد: بر اساس ماده ۶۷ قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه، تمام دستگاه‌های اجرایی ملزم به اتصال به شبکه ملی اطلاعات هستند.

موسوی با بیان اینکه کرونا اهمیت تحقق دولت الکترونیک و ارائه خدمات به صورت غیرحضوری را به همه گوشزد کرد، افزود: ارزیابی‌های انجام شده نشان می‌دهد که اکثر دستگاه‌های اجرایی استان به شبکه ملی اطلاعات متصل شده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای آبان ماه 98تا پایان خردادماه 99، بیش از 7.2 میلیون تراکنش خدمات در 40 دستگاه اجرایی استان ثبت شده‌ است که این میزان از اسفند ماه 98 تا پایان خرداد ماه 99 با وجود تعطیلی‌های ناشی از تعطیلات نوروز و کرونا نسبت به چهار ماه قبل از شیوع کرونا شش درصد رشد نشان می‌دهد.

مدیرکل ارتباطات وفناوری اطلاعات قم، شبکه ملی اطلاعات را زیرساخت امن و پایدار ملی دانست و افزود: با شیوع کرونا 74 خدمت جدید توسط وب‌سایت‌های دستگاه‌های اجرایی، 48خدمت در شبکه تلفن همراه و دو خدمت جدید نیز در دفاتر پیشخوان فعال شد.

موسوی با اشاره به اینکه قم از جمله استان‌های پیشرو در توسعه زیرساخت‌های ارتباطی است، اظهار کرد: این زیرساخت‌های مناسب موجب شده تا امکان توسعه خدمات الکترونیکی و تحقق دولت الکترونیک در این استان با سهولت بیشتری اجرا شود.


۱۸ تیر ۱۳۹۹ ۱۰:۲۲
تعداد بازدید : ۱۱۵

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید