پرش به محتوای اصلی

اخبار

سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان:

95 دفتر پیشخوان در زنجان فعالیت می کنند

95 دفتر پیشخوان در زنجان فعالیت می کنند
اولین جلسه کارگروه دفاتر پیشخوان دولت و خدمات عمومی بخش غیردولتی استان زنجان در سال 1399، با حضور سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات، نماینده فناوری اطلاعات استانداری، معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی و رییس انجمن دفاتر پیشخوان دولت استان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان، حامد سرائی سرپرست اداره کل ارتباطات این استان در این جلسه با اشاره به ارائه خدمات بدون وقفه این دفاتر در دوران شیوع بیماری کووید 19،گفت: ارائه خدمات پرمخاطب در دو ماهه اول سال جاری، موجب ازدحام متقاضیان دریافت خدمات در دفاتر پیشخوان شد به طوری که علیرغم تلاش مسئولین دفاتر، گهگاه شاهد عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی از سوی مراجعان بودیم.
سرائی با تاکید بر ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی در دفاتر، کندی یا عدم پاسخ دهی مناسب سامانه دستگاه های متولی برخی از خدمات را علت اصلی شلوغی دفاتر طی ماه های اخیر دانست و گفت: یکی از خواسته های دفاتر پیشخوان دولت برونسپاری خدمات ادارات و سازمان ها و واگذاری آن به دفاتر پیشخوان می باشد.

وی افزود: از سازمان مدیریت و برنامه ریزی انتظار می رود در ترغیب دستگاه های دولتی و عمومی برای واگذاری خدمات خود به دفاتر در راستای توسعه خدمات دولت الکترونیک یاری کند.

سرائی ادامه داد: در حال حاضر 95 دفتر پیشخوان دولت شهری و خدمات روستایی به ارائه خدمات به مردم استان می پردازند که این دفاتر نقش زیادی در کاهش سفرهای درون شهری داشته و هر دفتر باعث ایجاد اشتغال برای حداقل دو نفر شده است که توسعه این دفاتر در شهرها و روستاها می تواند باعث راحتی بیشتر مردم و افزایش رقابت در بین دفاتر با هدف ارتقا کیفیت ارائه خدمات آنها شود.

در این جلسه ضمن ارائه توضیحات در خصوص سامانه جدید صدور پروانه دفاتر پیشخوان دولت و خدمات روستایی، آخرین وضعیت دفاتر، نحوه نقل و انتقال، جابجایی، مقررات جدید در حوزه دفاتر پیشخوان دولت و خدمات روستایی استان مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و تصمیمات لازم در این خصوص اتخاذ شد.
۱۶ تیر ۱۳۹۹ ۰۸:۲۳
تعداد بازدید : ۲۱۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید