پرش به محتوای اصلی

اخبار

نماینده شهرستان بابل در مجلس شورای اسلامی:

باید از تمام ظرفیت ها برای توسعه شبکه ملی اطلاعات استفاده شود

باید از تمام ظرفیت ها برای توسعه شبکه ملی اطلاعات استفاده شود
نشست مشترک مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مازندران و نماینده شهرستان بابل با هدف بررسی آخرین وضعیت شاخص های حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات وفناوری اطلاعات استان مازندران، مهدی سعادتی نماینده شهرستان بابل در مجلس شورای اسلامی در این دیدار با اشاره به تلاشهای انجام شده در حوزه ارتباطی و فناوری اطلاعات این استان گفت: امروزه فضای مجازی بخش گسترده ای از زندگی مردم  را به خود معطوف کرده و  کیفیت بسترهای ارتباطی باید همواره پاسخگوی نیاز مردم در این بخش به ویژه در شرایط کنونی باشد.
وی با تاکید بر اهمیت شبکه ملی اطلاعات تصریح کرد:اهمیت این موضوع به حدی است که مقام معظم رهبری بارها بر لزوم ایجاد این شبکه تاکید داشته‌اند و باید از تمام ظرفیت ها در توسعه این شبکه استفاده شود تا با ایجاد یک بستر امن علاوه بر حفاظت از داده ها، از دسترسی احتمالی دشمنان به اطلاعات حیاتی کشور در فضای مجازی جلوگیری به عمل آید.
مرتضی کبیری مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مازندران نیز در این نشست با تشریح اقدامات انجام شده در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات طی سال های اخیر، توسعه دولت الکترونیک و شبکه ملی اطلاعات  را از تاکیدات وزیر ارتباطات اعلام کرد و گفت: تا پایان سال جاری تمامی روستاهای بالای 20 خانوار کشور به شبکه ملی متصل شوند.
کبیری با بیان اینکه مازندران به لحاظ دارا بودن زیرساخت های ارتباطی مناسب در بین استان های برتر کشور قرار دارد، تصریح کرد: نصب و راه اندازی دکل های مخابراتی، توسعه پوشش تلفن همراه، ارائه سرویس اینترنت همراه در مناطق روستایی بالادست، ایجاد بستر فیبر نوری در مناطق کمتر توسعه یافته و ارائه سرویس رایگان به تمام مدارس استان با هدف هوشمندسازی مدارس به عنوان مهمترین پروژه های حوزه ارتباطات در استان است.
۱۱ تیر ۱۳۹۹ ۱۰:۲۰
تعداد بازدید : ۲۰۵

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید