اخبار

مدیرکل ارتباطات آذربایجان غربی تاکید کرد:

ضرورت پایداری کیفیت اینترنت با شیوع کرونا در استان

ضرورت پایداری کیفیت اینترنت با شیوع کرونا در استان
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان غربی میانگین حجم مصرف اینترنت کاربران بعد از شیوع کرونا در آذربایجان غربی را روزانه 470 گیگابایت اعلام کرد و گفت: مصرف اینترنت در یک هفته اخیر حدود 30 درصد افزایش داشته که با تلاش وزارت ارتباطات و افزایش پهنای باند شاهد پایداری کیفیت اینترنت هستیم.

به گزارش روابط عمومی ارتباطات و فنماوری اطلاعات استان آذربایجان غربی، قاسم جلیلی نژاد مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استانئ با اشاره به آخرین وضعیت سرعت،کیفیت اینترنت پس از شیوع کرونا،اظهار کرد:بررسی صورت گرفته از وضعیت اینترنت در 10 روز گذشته حاکی از افزایش 30 درصدی مصرف کاربران در شبکه اپراتورهای تلفن همراه و ثابت است به نحوی که میانگین مصرف روزانه اینترنت 350 گیگابایت در زمان قبل از شیوع کرونا به 470 گیگابایت رسیده است.

وی با اشاره به وجود زیرساخت های مناسب ارتباطی تصریح کرد: در حال حاضر ظرفیت پهنای باند ورودی استان چندین برابر میزان مصرف فعلی بوده و زیرساخت های آموزش مجازی در استان در سطح مطلوبی فراهم است.

جلیلی نژاد به ارائه 100 گیگابایت اینترنت رایگان به مشترکین اینترنت ثابت اشاره کرد و گفت: این بسته تشویقی با هدف عدم تردد مردم در در اماکن عمومی، ماندن در خانه و استفاده مناسب از فضای مجازی برای فعالیت های روزمره و بهرمندی از خدمات الکترونیکی است.

وی در خصوص کیفیت اینترنت با تاکید بر اینکه هنوز کیفیت اینترنت به وضعیت ایام قبل از شیوع بیماری کرونا نرسیده است،افزود: بخشی از مشکلات کیفیت به شبکه دسترسی و بخشی نیز به محدودیت های فرکانسی مربوط بوده که با افزایش پهنای باند تا حدودی این مشکل مرتفع شده است.

۲۷ اسفند ۱۳۹۸ ۱۶:۵۲
تعداد بازدید : ۹۳

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید