اخبار

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان لرستان خبر داد:

برقراری پوشش ارتباطی 98 درصدی جاده‌ها

برقراری پوشش ارتباطی 98 درصدی جاده‌ها
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان لرستان از تحت پوشش قرار گرفتن 98 درصد از جاده‌های این استان از ارتباطات با کیفیت بالا خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان لرستان، شهاب حیدری مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان از تحت پوشش قرار گرفتن 98 درصد جاده‌های این استان از ارتباطات با کیفیت بالا خبر داد و گفت: با تلاش و بررسی تیم‌های شناسایی و کارشناسان این اداره کل، نقاط کور ارتباطی و یا دارای ارتباط ضعیف جاده‌های این استان شناسایی شده و با تمهیدات به‌عمل‌آمده زیرساخت‌های لازم جهت داشتن ارتباط پایدار با کیفیت مطلوب فراهم شده است.

حیدری با اشاره به فعالیت گسترده سه اپراتور در استان لرستان گفت: از مجموع ۱۸۷۱ کیلومتر جاده این استان، ضریب نفوذ اپراتور اول 91 درصد، اپراتور دوم 80 درصد و اپراتور سوم 53 درصد است که این ضرایب برای 163 کیلومتر جاده ریلی این استان نیز برای اپراتور اول 81درصد، اپراتور دوم 76 درصد و اپراتور سوم 15درصد است.

وی با اشاره به مطلوب بودن وضعیت پوشش ارتباطی جاده‌های این استان افزود: درصد پوشش تکنولوژی نسل چهارم همراه در جاده‌های استان برای اپراتور اول 28 درصد و اپراتور دوم 29 درصد است که این میزان برای نسل سوم تکنولوژی نیز برای اپراتور اول 58 درصد و برای اپراتور دوم 57 درصد می‌باشد.

مدیرکل ارتباطات استان لرستان با اشاره به اینکه بیشتر جاده‌های استان کوهستانی و سخت گذر بوده و دارای شرایط سخت جوی هستند، گفت: با توجه به زیرساخت‌های موجود انتظار می‌رود با به اتمام رسیدن پروژه‌های فیبر نوری و همچنین تکمیل، توسعه و ارتقا سایت‌های ارتباطی طرح توسعه خدمات محروم شاهد پوشش صددرصدی جاده‌های این استان، افزایش کیفیت ارتباطات و کاهش شکاف دیجیتال در تمام مناطق استان باشیم.

 

۶ اسفند ۱۳۹۸ ۱۰:۲۸
تعداد بازدید : ۲۱۳

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید