اخبار

پایداری ارتباطات در تمام شعب انتخاباتی استان قم

پایداری ارتباطات در تمام شعب انتخاباتی استان قم
مدیر کل ارتباطات وفناوری اطلاعات استان قم، از ارائه خدمات مطلوب و پایدار حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در ایام انتخابات و تعطیلات نوروزی خبرداد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قم ، سید رضا موسوی مدیر کل ارتباطات وفناوری اطلاعات این استان، با بیان چگونگی ارائه خدمات مطلوب حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در ایام انتخابات و تعطیلات سال جدید، عملکرد حوزه ICT در شاخص های کاهش شکاف دیجیتال، کسب و کارها،  همچنین توسعه و پایداری ارتباطات در سال 98 را ارائه کرد.

وی در خصوص نحوه ارائه خدمات ارتباطی در تعطیلات آغاز سال جدید افزود: مطابق سنوات گذشته تمام ادارات تابعه استانی حوزه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با برقراری کشیکهای نوروزی نسبت به ارائه خدمات مطلوب به هم مردم اقدام می کنند و اپراتورهای تلفن همراه نیز در برقراری ارتباطات پایدار در این ایام فعال هستند.

مدیر کل ارتباطات وفناوری اطلاعات استان در خصوص اهم اقدامات در سال 98 گفت: در سال گذشته در شش شهر استان پوشش تلفن همراه به نسل چهارم ارتقا یافته است همچنین نسبت به برقراری رومینگ تلفن همراه نیز در سطح 93 روستای استان اقدام شد.

موسوی در خصوص اقدامات کاهش شکاف دیجیتال بین شهر و روستا گفت: طرح توسعه فیبر نوری روستایی به طول 124 کیلومتردر سطح روستاهای استان توسعه یافت همچنین در همین راستا در سال 98 موفق به نصب سه سایت تلفن همراه در روستاهای قم شدیم.

وی در ادامه افزود: در سال 98 با پیگیریهای انجام شده و تشکیل جلسات مستمر کارگروه ساماندهی دکلهای تلفن همراه، از جمع آوری سایتهای مشمول کمیسیون ماده صد شهرداری و اختلال در ارتباطات جلوگیری به عمل آمد.

مدیر کل ارتباطات وفناوری اطلاعات استان در خصوص عملکرد حوزه کسب و کار گفت: با برگزاری جلسات توجیهی در خصوص طرح نوآفرین و سامانه ایران کارفا در مرکز دانشگاه قم و پارک علم وفناوری با حضور استارتاپ های حوزه ICT و شرکتهای دانش بنیان ، همچنین مصاحبه با خبرگزاری ایرنا و سایر دست اندرکاران  حوزه فناوری اطلاعات نظیر مدیران فناوری اطلاعات شهرداری و اعضای نظام صنفی رایانه ای و تشکیل کمیته فنی اشتغال جهت حمایت از آیین نامه اجرایی قانون حمایت از توسعه اشتغال پایدار توانستیم اطلاع رسانی کاملی در این ارتباط بعمل آوریم.    
۶ اسفند ۱۳۹۸ ۱۰:۲۵
تعداد بازدید : ۷۲

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید