اخبار

استاندار در کارگروه توسعه دولت الکترونیک گلستان:

اتصال اورژانس استان به سامانه آدرس یاب

اتصال اورژانس استان به سامانه آدرس یاب
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گلستان از اتصال اورژانس به سامانه آدرس یاب خبر داد و گفت: در حال حاضر در این استان شاهد اتصال سامانه آدرس یاب به اورژانس هستیم که دست کم حدود دو دقیقه از زمان اعزام کسر می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گلستان، محمد احمدی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان در جلسه کارگروه توسعه دولت الکترونیک و هوشمندسازی با ارائه گزارش اقدامات این کمیته گفت: از مهمترین پروژه های توسعه دولت الکترونیک در استان طرح زیرساخت داده‌های مکانی SDI است که می توانیم با اجرای این طرح با کمترین هزینه و در کوتاه ترین زمان ممکن به داده های مکانی پایه و پردازش شده، لایه بندی و به روز شده دسترسی داشته باشیم.
وی در ادامه به موضوع ارزیابی شاخص های پیاده سازی دولت الکترونیک در دستگاههای اجرایی پرداخت و گفت: با توجه به راه اندازی NIX استانی به سرعت به دنبال برون سپاری خدمات بر روی شبکه ملی اطلاعات هستیم.
نماینده وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان از اتصال سامانه اورژانس به سامانه آدرس یاب خبر داد و گفت: در حال حاضر در گلستان شاهد اتصال سامانه آدرس یاب به اورژانس هستیم که دست کم حدود دو دقیقه از زمان اعزام کسر می شود.

هادی حق شناس استاندار در ادامه این جلسه با اشاره به اقدامات انجام شده برای توسعه دولت الکترونیک گفت: استان گلستان از زیرساخت های مناسبی در زمینه دولت الکترونیک برخوردار است و باید با توسعه فعالیت ها بصورت الکترونیک زمینه کاهش حضور مردم را فراهم آوریم.
وی افزود: برون سپاری اقدامات دستگاه های اجرایی می تواند نقش نظارتی را افزایش دهد و تصدی گری دولت را کم کند.
در پایان جلسه سه مورد از پروانه های صادر شده دفاتر پیشخوان ارتباطات و فناوری اطلاعات (ICT) روستایی توسط استاندار اعطا شد.

۳۰ بهمن ۱۳۹۸ ۱۰:۰۰
تعداد بازدید : ۱۱۷

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید