اخبار

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان:

بستر مناسبی برای ایجاد اشتغال در فضای مجازی آماده است

بستر مناسبی برای ایجاد اشتغال در فضای مجازی آماده است
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با تاکید بر آرمان های انقلاب گفت: رشد و توسعه شاخص های ارتباطی، زیرساخت های فناوری اطلاعات و توسعه اشتغال از دغدغه های اصلی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان، فرزاد توکلی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان با اشاره به عملکرد حوزه فناوری اطلاعات در سال های گذشته گفت: تلاش های خوبی در سال های اخیر انجام شده و با توجه به رشد زیرساخت های فناوری اطلاعات در استان، هم اکنون بستر مناسبی برای ایجاد اشتغال و تولید محتوا در فضای مجازی آماده است.

وی با استناد به تاکید مقام معظم رهبری بر استفاده تمام ظرفیت دستگاه ها برای تقویت نظام تصریح کرد: تامین زیرساخت های ارتباطی تا دور افتاده ترین نقاط کشور و تعامل مطلوب بین دستگاه های حوزه ارتباطات استان و حمایت از تولید کنندگان محتوا موجب رشد و توسعه اشتغال در کشور می شود.

توکلی با اشاره به شاخص های عملکردی حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: در حال حاضر زیرساخت های مناسبی همچون 895 کیلومتر شبکه فیبر نوری، ظرفیت انتقال شبکه به میزان 605 گیگابیت بر ثانیه و پهنای باند ورودی 480 گیگابیت بر ثانیه در دسترس استان بوده و باید از این ظرفیت ها برای توسعه و ایجاد اشتغال بهره مند شد.

مدیرکل ICT استان گفت: هم اکنون گیلان با ضریب نفوذ 150 درصدی در تلفن همراه حائز رتبه پنجم؛ ضریب نفوذ 41 درصدی و رتبه ششم در تلفن ثابت و ضریب نفوذ 90 درصدی در اینترنت و رتبه ششم در کشور بوده که با توجه به رشد مناسب این شاخص ها نسبت به سال های گذشته برای ارتقا جایگاه استان در کشور اهتمام بیشتری را می طلبد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان با توجه به نقش دستگاه های حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات به خصوص اپراتورهای تلفن همراه در ارتقای زیرساخت ها و ارائه سرویس های حوزه ICT در استان اظهار کرد: در حال حاضر اپراتور همراه اول با 81 درصد ضریب نفوذ تلفن همراه و اپراتور دوم با 64 درصد ضریب نفوذ تلفن همراه، جایگاه مناسبی را به خود اختصاص داده و نیازمند توجه بیشتری است.

توکلی در پایان با اشاره به اهتمام ویژه وزارت ارتباطات در کاهش شکاف دیجیتالی بین شهر و روستا تصریح کرد: هم اکنون از 2905 روستای استان 2479 روستا دارای تلفن خانگی و 1843 روستا دارای اینترنت پرسرعت نسل چهارم است.

۲۹ بهمن ۱۳۹۸ ۱۲:۰۴
روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان |
تعداد بازدید : ۸۵

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید