اخبار

مدیر کل ارتباطات آذربایجان غربی:

بیش از هشت هزار میلیارد ریال اعتبار در یک سال در حوزه ارتباطات آذربایجان غربی هزینه شد

بیش از هشت هزار میلیارد ریال اعتبار در یک سال در حوزه ارتباطات آذربایجان غربی هزینه شد
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان غربی با اشاره به توسعه چشمگیر در حوزه ارتباطات استان اظهار کرد: از دهه فجر سال گذشته تا جشن پیروزی انقلاب اسلامی در سال جاری با وجود مشکلات مالی و اقتصادی کشور، بیش از هشت هزار و 500 میلیارد ریال اعتبار طرح در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان به بهره برداری رسیده که این میزان اعتبار هزینه شده در این حوزه در استان کم نظیر بوده است.

به گزارش روابط عمومی ICT آذربایجان غربی، قاسم جلیلی نژاد با ارائه آماری از توسعه زیرساخت های ارتباطی استان افزود: آذربایجان غربی در پهنای باند ورودی استان در دو سال گذشته 11 برابر، پهنای باند بهره برداری شده 10برابر، ظرفیت شبکه انتقال 12 برابر رشد داشته است.

وی با اشاره به فعالیت های صورت گرفته در حوزه زیرساخت های ارتباطی در استان عنوان کرد: اولویت ما رسیدگی و رفع مشکلات ارتباطی مردم در مناطق محروم و روستایی و رساندن خدمات دولت در بستر زیر ساخت های ارتباطی تا دور افتاده ترین نقاط کشور در بستر شبکه ملی اطلاعات است.

جلیلی نژاد رشد 95 درصدی سایت های 4G به عنوان آخرین نسل تکنولوژی اینترنت همراه را گام مهمی برای توسعه زیرساخت های ارتباطی دانست و گفت: بهره مندی از کسب و کارهای حوزه فناوری اطلاعات در سایه گسترش این بستر در تمام ابعاد جامعه است.

مدیر کل ارتباطات با بیان اینکه توسعه ارتباطی در مناطق روستایی و محروم در اولویت وزارت ارتباطات قرار دارد،تصریح کرد: طبق برنامه مقرر بود ۸۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار از اینترنت پر سرعت برخوردار شوند، که در حال حاضر این برنامه در آذربایجان غربی محقق شده و ۸۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار از شبکه ملی اطلاعات برخوردارند ودر نظر داریم تا پایان برنامه ششم توسعه ۱۰۰درصد روستاهای مذکور از این امکان برخوردار شوند.

وی با اشاره به دسترسی دوهزار و 63 روستا و آبادی استان به پهن باند اعلام کرد: تعداد روستاها و آبادی های دارای دسترسی به پهن باند نسبت به دوسال گذشته 12برابر شده است و این موضوع با هدف کاهش شکاف دیجیتالی بین شهر و روستا و در راستای توسعه دولت الکترونیک است.

جلیلی نژاد با اشاره به ارائه سه خدمت اصلی تلفن ثابت، همراه و اینترنت گفت:71 درصد روستاهای استان از هر سه خدمت اصلی برخوردارند و تمامی روستاهای بالای پنج خانوار حداقل از یکی از سه خدمت اصلی بهره مند هستند.

وی افزود:تمام پروژهای مذکور در یک سال اخیر در مناسبات هفته ارتباطات ،هفته دولت و دهه فجر به دست مقامات کشوری و استانی به بهره برداری رسیده است که مرهون تلاش خدمتگذاران مردم در بخش خصوصی و دولتی ارتباطات و فناوری اطلاعات استان است.

 

۲۹ بهمن ۱۳۹۸ ۱۰:۵۸
تعداد بازدید : ۲۱۲

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید