اخبار

وزیر ارتباطات در حاشیه دولت:

پنهان کاری، عقیده پیرمردهاست/ «ظفر» قبل از دهه فجر به فضا پرتاب می‌شود

پنهان کاری، عقیده پیرمردهاست/ «ظفر» قبل از دهه فجر به فضا پرتاب می‌شود
وزیر ارتباطات در حاشیه دولت پیرامون نقدهایی که به نحوه اطلاع رسانی پرتاب ماهواره می‌شود، گفت: پیرمردها اعتقادی دارند و جوانان یک اعتقادی. اعتقاد ما این است که از ابتدا شفاف سازی کنیم و مردم را در جریان روند پرتاب ماهواره قرار دهیم.
محمدجواد آذری جهرمی در گفت و گو با خبرنگاران در خصوص ماهواره ظفر و نحوه قرار گرفتن آن در مدار و ماموریت‌هایی که دارد، افزود: ماهواره سه ماموریت دارد، ماموریت اول تصویربرداری است و برای استفاده‌های سنجشی در حوزه کشاورزی و بحران‌های طبیعی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: این ماهواره مخابراتی است، ۲۵۶ کانال مخابراتی فعال دارد که می‌تواند ارتباطات را برقرار کند. به همین دلیل ما از مردم دعوت کردیم که پیام‌های خودشان را در قالب فایل‌های صوتی یک دقیقه‌ای ضبط کنند و آن را در سایت ZafarPlus.Ir  به اشتراک بگذارند تا ما بهترین پیام را انتخاب کنیم. این پیام به شرط موفقیت و استقرار در مدار به عنوان صدای ایران پخش خواهد شد.
وزیر ارتباطات اضافه کرد: ماموریت سوم جمع‌آوری اطلاعات فضایی است که بخشی از تشعشعات فضایی که استفاده‌های مطالعاتی برای دانشمندان فضایی دارد را جمع‌آوری می‌کند.
او با اشاره به این نکته که وزن ماهواره ظفر ۱۱۳ کیلوگرم است و در مدار بالای ۵۰۰ کیلومتر قرار می‌گیرد، گفت: اولین مرتبه است که ما برای قرار گرفتن ماهواره در این مدار و ماموریت‌ها هدف گذاری کردیم. ماهواره و ماهواره بر هدف تحقیقاتی مهم است. به زودی در همین ایام دوستان وزارت دفاع در حال کار هستند و از طریق رسانه ملی تصمیم گرفته شده که فرآیند زمان و پرتاب به شکل شفاف به مردم اطلاع رسانی شود. تلاش علمی و تثبیت فناوری است که ممکن است موفق باشد که احتمالش بالاست و ممکن است موفق نباشد. از این ماهواره دو نسخه وجود دارد که سریعا نسخه دوم در مدار قرار بگیرد.
او افزود: زمان پرتاب ماهواره قبل از دهه فجر است.
آذری جهرمی از شایعات مبنی بر رفع فیلتر تلگرام با استفاده از ip وی پی ان‌های روسی که چند روزی است در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شود نیز، اظهار بی‌اطلاعی کرد.
۲ بهمن ۱۳۹۸ ۱۴:۰۱
تعداد بازدید : ۲۱۹

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید