اخبار

با همکاری اداره کل ICT استان و دانشگاه آزاد اسلامی ایلخچی:

اولین شتاب دهنده تخصصی رباتیک کشور در آذربایجان شرقی راه اندازی می شود

اولین شتاب دهنده تخصصی رباتیک کشور در آذربایجان شرقی راه اندازی می شود
سرپرست اداره کل ارتباطات آذربایجان شرقی با اشاره به پتانسیل های دانشگاه آزاد اسلامی گفت: با استفاده از این پتانسیل ها و همکاری اداره کل ICT استان، تاسیس و راه اندازی اولین شتاب دهنده تخصصی رباتیک کشور در دانشگاه آزاد واحد ایلخچی در دستور کار قرار می گیرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی، مهدی خرامش سرپرست این اداره کل در جلسه با آرش رنجبران رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلخچی با اشاره به سطح علمی اساتید و اعضا هیات علمی دانشگاه آزاد اظهار کرد: استفاده از پتانسل دانشگاه آزاد و اساتید این دانشگاه در تربیت نیروی انسانی متخصص و همچنین کمک به رشد و توسعه استارت آپ ها موضوعی است که باید توجه جدی به آن شود.

خرامش با اشاره به لزوم حمایت و کمک به فارغ التحصیلان دانشگاهی برای ورود به بازار کار گفت: با توجه به شرایط کنونی حمایت از فارغ التحصیلان برای راه اندازی استارت آپ و کسب و کار سود ده یکی از اولویت های دولت و وزارت ارتباطات است.

وی افزود: در همین راستا وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات طرحی با عنوان "طرح جامع اشتغال" در راستای اجرای طرح ملی ایران نوآفرین و برای حمایت از جوانان، فارغ التحصیلان و صاحبان ایده معرفی کرده است، که بر اساس آن شش نوع تسهیلات برای استارت آپ ها و شرکت های بخش خصوصی در نظر گرفته شده است و متقاضیان می توانند با مراجعه به نشانی www.irannoafarin.ir و یا www.irankarfa.ir مراجعه کنند.

سرپرست اداره کل ICT استان با اشاره به سوابق و توانمندی های دانشگاه آزد اسلامی واحد ایلخچی در حوزه رباتیک تصریح کرد: با توجه به سابقه درخشان این دانشگاه در مسابقات مختلف داخلی و خارجی رباتیک و مقام های متنوع کسب شده توسط تیم رباتیک این دانشگاه، با حمایت اداره کل ICT استان و همکاری مسئولین دانشگاه آزاد ایلخچی شاهد راه اندازی اولین شتاب دهنده تخصصی رباتیک کشور در استان آذربایجان شرقی باشیم.

آرش رنجبران رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلخچی نیز با بیان اینکه امروزه فناوری اطلاعات بحث روز دنیا و ملاک توسعه جوامع است، اظهار کرد: دانشگاه به عنوان مکان اصلی تربیت جوانان، آماده هرگونه همکاری با اداره کل ICT استان به منظور کمک به ورود فارغ التحصیلان به بازار کار است.

وی با اشاره به عملکرد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در توسعه زیرساخت های حوزه ICT در استان افزود: امیدواریم با همکاری های دو جانبه بتوانیم از پتانسیل های زیرساختی فراهم شده به نحو احسن استفاده کنیم.

۱ بهمن ۱۳۹۸ ۱۳:۳۲
تعداد بازدید : ۲۶۳

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید