اخبار

کارورزی زمینه ساز اشتغال‌زایی در استان کرمانشاه

کارورزی زمینه ساز اشتغال‌زایی در استان کرمانشاه
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمانشاه با اشاره به طرح کارورزی و ایجاد فرهنگ کارگروهی، گفت: این اداره کل با برقراری ارتباط میان دانشگاه‌ها و بازار کار باعث ایجاد زیست بوم کارآفرینی در استان شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمانشاه، شهریار بهنیا مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان از جمله مهم‌ترین مزیت‌های طرح کارورزی را آشنایی فارغ التحصیلان دانشگاهی با محیط کار و شکوفایی استعدادهای درونی آنان دانست و گفت: اجرای این طرح نه تنها موجب می‌شود کارورزان گرایش‌های شغلی خود در زمینه‌های مختلف را شناسایی کنند بلکه باعث می‌شود به نقاط ضعف و قوت خود پی ببرند.

بهنیا تصریح کرد: اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات علاوه بر نقش حاکمیتی خود در برقراری ارتباط میان دانشگاه‌ها و بازار کار برای کسب مهارت‌های لازم برای ورود فارغ‌التحصیلان به بازار کار با تلاش‌های انجام شده باعث ایجاد زیست بوم کارآفرینی در استان شده است.

وی افزود: زیست بوم کارآفرینی شامل مراکز ایجاد شده‌ای توسط این اداره کل در دانشگاه‌های مرکز استان است که مرکز تولید گیم و انیمیشن، مرکز تولید نرم افزارهای تلفن همراه و هفت مرکز دیگر از اجزای این زیست بوم هستند.

بهنیا اظهار کرد: طرح کارورزی با انعقاد تفاهم نامه همکاری با دستگاه‌های خدمت‌رسان از جمله سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان برای بکارگیری جوانان متخصص حوزه فناوری اطلاعات در امر اجرای پروژه‌های گردشگری از دیگر اقدامات این اداره کل برای فراهم سازی فرصت های شغلی برای جوانان است.

براساس این گزارش، جلسه‌ کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان به ریاست هدایت حاتمی معاون امور اقتصادی استانداری کرمانشاه و با حضور شهریار بهنیا مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمانشاه و سایر مدیران دستگاه‌های اجرایی در سالن جلسات تدبیر استانداری کرمانشاه برگزار شد.

۲۸ دی ۱۳۹۸ ۱۲:۱۹
تعداد بازدید : ۱۶۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید