اخبار

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل:

98 درصد روستاهای استان اردبیل از ارتباط تلفنی برخوردارند

98 درصد روستاهای استان اردبیل از ارتباط تلفنی برخوردارند
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات اردبیل با اشاره به وضعیت مطلوب پوشش ارتباطی روستاهای استان گفت: بیش از 99 درصد روستاهای استان اردبیل دارای پوشش ارتباطی مطلوب و بیش از 49 درصد دارای اینترنت پرسرعت نسل چهارم هستند.

به گزارش اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل، بهروز رزمی مدیرکل ICT استان ضمن اشاره به وضعیت مطلوب پوشش ارتباطی در سطح استان، پوشش 98 درصدی روستاهای استان از ارتباط تلفنی را نشان از برقراری متوازن زیرساخت های ارتباطی در نقاط مختلف استان اعلام کرد و گفت: از تعداد 1699 روستای استان تعداد 1688 روستا دارای ارتباط تلفنی است.

وی با بیان اینکه یکی از مهمترین اولویتهای اداره کل ICT استان برقراری زیرساخت های ارتباطی در  مناطق محروم و روستایی و رفع مشکلات ارتباطی مردم و خدمات رسانی در بستر زیر ساخت های ارتباطی است، افزود: در بحث توسعه پوشش ارتباطی بخصوص ارتباط تلفن ثابت در جایگاه خوبی در استان هستیم تا 10 سال پیش بیشتر روستاها داری تک ارتباط بودند و امروزه شاهد رشد بیش از 98 درصد پوشش ارتباطی در روستاهای استان هستیم.

رزمی با بیان اینکه با ارتقا نسل های تلفن همراه در نظر داریم خدمات مبتنی بر نسل های سوم و چهارم را در روستاهای استان توسعه دهیم، گفت: نسل دوم تلفن همراه در بیشتر روستاهای استان برقرار شده است و در تلاش هستیم با ارتقا نسل های تلفن همراه در روستاها، نقاط کم برخوردار شکاف دیجیتال در روستاهای استان را کاهش دهیم.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل تصریح کرد: با اقدامات انجام شده درجهت توسعه اینترنت پرسرعت روستایی، هم اکنون تعداد 660 روستا از طریق پروژه شرکت Hi-Web و 191 روستا از طریق طرح همت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از نعمت اینترنت پرسرعت 4G برخوردار شده اند.

رزمی با اشاره به اقدامات انجام گرفته در راستای کاهش شکاف دیجیتالی و توسعه زیرساخت ها در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گفت: ایجاد و ارتقا 69سایت ارتباطی در روستاها و مناطق کم برخوردار و اجرای  108 کیلومتر فیبر نوری در نقاط روستایی شهرستان های گرمی و پارس آباد نشان از توجه ویژه وزارت ارتباطات به کاهش شکاف دیجیتالی است.

وی افزود: این اقدامات با هدف افزایش اشتغال و کاهش شکاف دیجیتالی و توسعه خدمات مبتنی بر فناوری اطلاعات برای افزایش رفاه روستاییان صورت گرفته است.

۲۷ دی ۱۳۹۸ ۲۱:۴۲
تعداد بازدید : ۱۰۳

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید