اخبار

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان لرستان:

324 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال زایی روستایی در استان پرداخت شد

324 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال زایی روستایی در استان پرداخت شد
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان لرستان از پرداخت 324 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی توسط پست‌بانک این استان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان لرستان، شهاب حیدری مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان با اعلام این خبر گفت: این تسهیلات از محل اعتبارات اشتغال روستایی توسط پست‌بانک این استان با هدف رفع مشکلات مناطق محروم، ایجاد اشتغال گسترده و مولد با تاکید بر اشتغال جوانان، دانش‌آموختگان و دانشگاهیان و همچنین توسعه خدمات در مناطق دورافتاده به مردم مناطق روستایی این استان اعطا شده است.

مدیرکل ارتباطات استان لرستان تصریح کرد: پست‌بانک این استان 324میلیارد ریال در قالب 429 طرح توسعه اشتغال از محل منابع صندوق توسعه ملی و سهام‌های حمایتی به متقاضیان پرداخت کرده است.

حیدری با بیان اینکه در حال حاضر تعداد 148باجه بانکی پست‌بانک در سراسر استان فعال است، گفت: یکی از راه‌های ایجاد اشتغال پایدار در استان‌ها پرداخت تسهیلات بدون سود و با بهره کم برای طرح‌های اشتغال‌زا است که با توجه به اهمیت بحث ایجاد اشتغال و همچنین حمایت از تولیدکنندگان باید در استان لرستان به‌صورت ویژه به آن پرداخته شود.

وی با اشاره به اینکه اداره کل ارتباطات استان لرستان به‌عنوان بستر و محور توسعه و کارآفرینی در عصر جدید مورد توجه است، افزود: این اداره کل به‌عنوان متولی این حوزه تلاش فراوانی در جهت بهبود زیرساخت‌های شهری و روستایی در سطح استان انجام داده است که با توجه به فراهم شدن این شرایط، از این بستر باید در جهت بهبود شرایط کسب‌وکار و توسعه اشتغال استفاده کرد.

حیدری با تاکید بر مشارکت تمام دستگاه‌های اجرایی در طرح‌ها و حمایت از شرکت‌های ICT، گفت: این هدف یکی از دغدغه‌های همیشگی بخش خصوصی این حوزه است که با توجه به خشک‌سالی‌های اخیر در سالیان گذشته، اکثر روستاها دچار رکود اقتصادی است از این‌ رو تمام دستگاه‌های اجرایی وظیفه دارند نسبت به جذب سرمایه و پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی روستایی که جزیی از حقوق شهروندی است اقدام کنند.
۲۷ دی ۱۳۹۸ ۱۰:۲۷
تعداد بازدید : ۶۸۱

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید