اخبار

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس:

تولید محتوای بومی در فضای مجازی نیاز به همکاری دستگاههای استانی دارد

تولید محتوای بومی در فضای مجازی نیاز به همکاری دستگاههای استانی دارد
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس شناسایی، توانمندسازی و حمایت از ظرفیت های تولید و نشر محتوا و خدمات فرهنگی بومی در فضای مجازی را نیازمند هماهنگی و همکاری دستگاههای استانی اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس، مهرداد سهرابی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس در دومین جلسه کارگروه هماهنگی، حمایت، توسعه محتوا و خدمات فرهنگی فضای مجازی استان فارس گفت: فضای مجازی در حوزه های مختلف تاثیرگذار است و باید با استفاده از ظرفیت های دستگاههای استانی به دنبال تولید محتوای بومی باشیم و با شناسایی، توانمندسازی و حمایت از ظرفیت های تولید و نشر محتوا و خدمات در فضای مجازی بتوانیم گامی مثبت در این حوزه برداریم.

سهرابی با تاکید بر اینکه زمانی در حوزه های مختلف آسیب پذیر می شویم که فاقد برنامه در این حوزه باشیم، گفت: هر یک از دستگاهها باید به فراخور وظیفه اقداماتی در حوزه فضای مجازی داشته باشند.

وی افزود: ایجاد بسترهای لازم جهت توسعه زیست بوم محتوا و خدمات فرهنگی بومی در فضای مجازی نیازمند هماهنگی و هم افزایی دستگاههای اجرایی و سایر نهادهای خصوصی است.

مدیرکل ICT استان فارس همچنین تسهیل بهره برداری از امکانات استانی در راستای حمایت از تولید و نشر محتوا و خدمات بومی، فرهنگ سازی و ارتقای سواد فضای مجازی، گسترش کمی و کیفی محتوا و خدمات فضای مجازی، تسهیل در ایجاد مراکز شتاب دهنده فرهنگی دیجیتال و فعال نمودن تشکل ها و نهادهای مرتبط در فضای مجازی را از مواردی ذکر کرد که باید در دستور کار کارگروه استانی قرار گیرد.


۱۸ آذر ۱۳۹۸ ۰۹:۰۹
تعداد بازدید : ۴۱۲

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید