اخبار

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان آذربایجان شرقی:

شبکه ملی اطلاعات ضامن پایداری شبکه و دسترسی به خدمات است

شبکه ملی اطلاعات ضامن پایداری شبکه و دسترسی به خدمات است
سرپرست اداره کل ICT استان آذربایجان شرقی با اشاره به اهمیت شبکه ملی اطلاعات برای کشور گفت: این شبکه علاوه بر زیرساخت اصلی دولت الکترونیک، عامل برقراری امنیت در فضای مجازی نیز هست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان آذربایجان شرقی، مهدی خرامش سرپرست این اداره کل در جلسه کارگروه پدافند غیرعامل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، با اشاره به سرمایه گذاری های انجام شده توسط دولت و بخش خصوصی در بخش ارتباطات اعم از شهری و روستایی گفت: این سرمایه گذاری ها منجر به افزایش ظرفیت و قابلیت شبکه ملی اطلاعات شده است.

وی با اشاره به حوادث اخیر و عدم دسترسی به اینترنت بین الملل افزود: با وجود قطعی اینترنت، خوشبختانه به راه اندازی شبکه ملی اطلاعات، پایداری شبکه و دسترسی به خدمات مختلف امکان پذیر بود.

سرپرست اداره کل ICT استان با بیان دستاوردهای مهم شبکه ملی اطلاعات در کشور گفت: پیاده سازی و راه اندازی این شبکه باعث افزایش کیفیت ارتباطات داخلی به بیش از 80 برابر شبکه اینترنت و همچنین کاهش 50 درصدی هزینه ارتباطات داخلی نسبت به اینترنت برای کاربران نهایی و کاهش 90 درصدی هزینه ارتباطات داخلی نسبت به اینترنت برای اپراتورهای مخابراتی شده است.

سپس حسین اسدالهی دبیر کارگروه پدافند غیرعامل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان با اشاره به مسائل مطرح شده در جلسات قبلی توسط اعضا اظهار کرد: با توجه به اینکه اکثر مسائل مطرح شده مربوط به مبحث امنیت تولید و تبادل اطلاعات بود، در این جلسه از مسئولین مرکز راهبردی افتا جهت راهنمایی و توضیحات لازم دعوت شده است.


۱۱ آذر ۱۳۹۸ ۱۴:۲۰
تعداد بازدید : ۲۱۷

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید