اخبار

مدیرکل ICT فارس خبر داد:

تصویب آیین‌نامه ساماندهی دکل‌های مخابراتی در شیراز

تصویب آیین‌نامه ساماندهی دکل‌های مخابراتی در شیراز
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس از تصویب آیین نامه ساماندهی دکل های مخابراتی در کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر شیراز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس، مهرداد سهرابی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان با بیان اینکه این آیین نامه پس از فراز و نشیب های زیاد و جلسات متعدد با حضور دستگاههای مربوطه تصویب شده است، گفت: با ابلاغ و اجرای این آیین نامه موانع موجود برای توسعه فعالیت اپراتورها و بهبود کیفیت خدمات ارتباطی در شهر شیراز فراهم می شود.

وی اهداف تدوین آیین نامه را استانداردسازی دکل های مخابراتی، تجمیع جهت استفاده حداکثری از سایت اشتراکی، رعایت اصول مبلمان شهری و بهبود سیما و منظر شهری اعلام کرد.

سهرابی همچنین با تاکید بر اینکه تشعشعات خطرناک در شیراز وجود ندارد به جمع آوری و تحلیل داده های مربوط به سنجش امواج امواج الکترومغناطیس در شیراز اشاره کرد و گفت: داده ها نشان می دهد میزان تشعشعات در هیچ نقطه ای از شیراز حتی نزدیک به سطح خطرناک هم نیست.

وی افزود: 18 ایستگاه ثابت در شیراز سطح تشعشعات الکترومغناطیس را اندازه گیری می کند و شیراز به همراه تهران تنها کلان شهرهای بهرمند از این فناوری هستند.

مدیرکل ICT فارس گفت: اندازه گیری های تشعشعات موجود در شیراز نشان از اعداد یک تا هفت ولت بر متر است که حتی نزدیک به میزان خطرناک 28 ولت بر متر هم نیست.

 

 

۱۷ آذر ۱۳۹۸ ۰۹:۱۹
تعداد بازدید : ۲۸۶

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید