اخبار

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ایلام :

الزام دستگاههای اجرایی در اجرای دولت الکترونیک یک تکلیف قانونی است

الزام دستگاههای اجرایی در اجرای دولت الکترونیک یک تکلیف قانونی است
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ایلام در جلسه کارگروه دولت الکترونیک استان گفت: اگر مشکل دولت الکترونیک را حل کنیم و به اجرا در آوریم مشکل فساد رفع می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ایلام، عباس بیرامی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان در این جلسه با اشاره به لزوم همکاری دستگاههای اجرایی در پیاده سازی دولت الکترونیک گفت: توسعه دولت الکترونیک با ایجاد شفافیت، ارتباط بین دولت و مردم را افزایش می دهد.

وی ادامه داد: اگر دولت الکترونیک واقعا در یک کشور اجرا شود، باید ساکنین آنجا بتوانند از طریق این بستر و با مراجعه به وبسایت رسمی دستگاههای اجرایی، به‌ سادگی با کارمندان دولتی آن شهر ارتباط برقرار کنند و به‌ تعامل بپردازند.

 بیرامی با اشاره به 23 پروژه مختلف دولت الکترونیک و لزوم پیاده سازی آنها تصریح کرد: دولت باید وبسایت‌هایی ویژه را راه‌اندازی کند تا مردم بتوانند با مراجعه به آن‌ها فعالیتهای اداری خود را به راحتی انجام دهند و به‌ طور کلی، هدف خدمات دولت به شهروندان این است که دولت مجموعه‌ی متنوعی از خدمات مبتنی بر ICT را  به‌ر وشی کارآمد و کم‌هزینه به شهروندان ارائه دهد تا با بهره‌گیری از فناوری، ارتباط بین دولت و مردم تقویت شود.

وی با اشاره به مشکلات پیاده سازی دولت الکترونیک در استان خاطرنشان کرد: یکی از موانع دولت الکترونیک در کشور، عدم دسترسی یکسان تمامی مردم به اینترنت است ولی خوشبختانه در استان ایلام با کارهای صورت گرفته این زیرساخت کاملا آماده است.

بر اساس این گزارش، جلسه کارگروه توسعه دولت الکترونیک استان با حضور معاون سیاسی امنیتی استانداری و سایر اعضا کارگروه برگزار شد.

۴ آذر ۱۳۹۸ ۱۵:۴۶
تعداد بازدید : ۴۱۷

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید