اخبار

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان

300 کیلومتر فیبرنوری روستایی در ایلام اجرا می شود

300 کیلومتر فیبرنوری روستایی در ایلام اجرا می شود
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ایلام با اشاره به توجه ویژه دولت به مناطق روستایی و کم برخوردار ،گفت: توسعه روستاهای استان مستلزم توسعه زیرساختهای ارتباطی است و این توسعه با اجرای 300 کیلومتر فیبر نوری روستایی محقق می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ایلام، عباس بیرامی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان ادامه داد تسریع در روند اجرای فیبرنوری روستایی استان ایلام با اشاره به اینکه یکی از برنامه های وزارت ارتباطات احداث 5 هزار کیلومتر فیبرنوری در کشور است، گفت:در استانهای کمتر برخوردار بین 200 تا 300 کیلومتر فیبر نوری احداث می شود که خوشبختانه در استان ایلام اجرای 300 کیلومتر فیبر نوری روستایی در حال انجام است و انتظار داریم با همکاری شرکت مخابرات روند اجرای پروژه با سرعت مناسبی انجام شود.

وی به پروژه های در دست اقدام وزارت ارتباطات برای توسعه مناطق روستایی اشاره و تصریح کرد: اجرای فازهای تلفن ثابت، اینترنت پرسرعت روستایی و طرح توسعه خدمات عمومی اجباری روستایی (USO) و طرح­های پوششی تلفن همراه با تامین پهنای باند بر بستر فیبرنوری در دستور کار وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است.

بیرامی با تاکید بر لزوم تداوم و تسریع فعالیت های توسعه ای استان در این حوزه بر هماهنگی بیشتر دستگاه های مربوط تا رفع مشکلات گفت: در اجرای پروژه فیبرنوری روستایی قطعاً با معارضین حقیقی و حقوقی مواجه  می شویم.

این جلسه با حضور احمد کرمی معاون عمرانی استانداری و دستگاههای مرتبط با اجرای پروژه فیبرنوری روستایی از جمله امور عشایری، پلیس راهور،حمل و نقل جاده ای،راهداری ،مدیرکل امور روستایی، و محیط زیست  برگزار شد.

۴ آذر ۱۳۹۸ ۱۵:۴۴
تعداد بازدید : ۲۹۱

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید