اخبار

سرپرست اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قزوین:

افزایش سوادرسانه‌ای از مهم‌ترین اهداف توسعه فضای مجازی است

افزایش سوادرسانه‌ای از مهم‌ترین اهداف توسعه فضای مجازی است
سرپرست اداره‌ کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قزوین در اولین جلسه کارگروه استانی فضای مجازی با اشاره به اینکه افزایش سواد رسانه‌ای از مهم‌ترین اهداف در توسعه فضای مجازی است گفت: روز به‌ روز استفاده از فناوری اطلاعات و جایگاه فضای مجازی در حال تغییر و رشد است و بیشتر مردم به دلایل مختلف اطلاعات خود را از فضای مجازی می‌گیرند.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قزوین، مرتضی شهامی، سرپرست اداره‌ کل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان، فضای مجازی را یک فضای پیچیده در ابعاد مختلف دانست و گفت: علی‌رغم همه ظرفیت‌های استانی، متاسفانه نتوانسته‌ایم از این فضا استفاده مناسبی کنیم و خلا موجود در حوزه ساماندهی و قانونمندسازی شبکه‌های اجتماعی، فضا را برای استفاده یا سوءاستفاده سودجویان فراهم می‌کند و مقابله با این موضوع به‌ مراتب پرهزینه‌تر از ساماندهی فعالان شبکه‌های اجتماعی است.

وی با اشاره به اینکه افزایش سواد رسانه‌ای قدرت تحلیل مخاطبان را بالا می برد، افزود: افزایش سواد رسانه‌ای در جامعه باعث کاهش آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی می‌شود و تأثیرات مثبت فضای مجازی در جامعه با آگاهی و آمادگی در این حوزه به دست می‌آید.

شهامی به برخی ویژگی‌های و تهدیدات فضای مجازی پرداخت و افزود: امروز به‌ واسطه فضای مجازی مصرف‌ کنندگان خود به تولیدکننده تبدیل‌شده‌اند و به دلیل نبود قوانین و عدم نظارت، بسیاری از محتواهای این فضا قابل‌اعتماد نیستند.

بر اساس این گزارش، اولین جلسه کارگروه استانی فضای مجازی در استان قزوین با ماموریت همکاری و توسعه ظرفیت‌های استانی برای گسترش و تعمیق محتوا و خدمات فرهنگی و هنری ایرانی اسلامی سالم، مفید و ایمن در فضای مجازی، در محل اداره‌ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تشکیل شد.

۴ آذر ۱۳۹۸ ۰۹:۳۹
تعداد بازدید : ۲۷۶

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید