اخبار

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قم در دیدار با رییس سازمان برنامه استان:

وضعیت ارتباطی استان مناسب است

وضعیت ارتباطی استان مناسب است
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قم در دیدار با رییس سازمان برنامه و بودجه استان از کاهش درآمد دفاتر پیشخوان دولت خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قم، سید رضا موسوی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار با محمود نوربخش رییس سازمان برنامه و بودجه  این استان وضعیت و مشکلات دفاتر پیشخوان دولت را تشریح کرد و گفت: در سطح استان قم  66 دفتر پیشخوان دولت در شهر و 50 دفتر  روستایی فعالیت دارند.

وی افزود: دفاتر پیشخوان دولت عموما بدلیل حجم کم سبد خدمات قابل ارائه از وضعیت درآمدی مناسبی برخوردار نیستند و طبق بررسی های به عمل آمده دلائل مختلفی از جمله عدم واگذاری خدمات از سوی دستگاه های اجرایی، عدم رعایت تعرفه های مصوب، انتخاب گزینشی دفاتر در واگذاری خدمات از سوی دستگاه ها دارد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قم تصریح کرد: به منظور آگاهی از ضوابط جدید دفاتر پیشخوان دولت، طی هماهنگی با انجمن دفاتر پیشخوان همایشی با حضور مسوولان سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی برگزار شد.

موسوی با اشاره به اینکه زیرساختهای ارتباطی استان در وضعیت مطلوبی قرار دارد، گفت: هم اکنون در حال توسعه فیبرنوری در سطح روستاهای قم و احداث دکل و نیز ارتقا تکنولوژی در مسیرهای روستایی هستیم.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قم با اشاره به اینکه بدلیل عدم آگاهی مردم در خصوص تاثیرات سیگنالهای مخابراتی توسعه سایت های جدید با ممانعت های مردمی رو برو است، اظهار کرد: با دعوت از مسئولین شهرداری و مذاکرات انجام شده درحال تدوین فرآیند مورد توافق طرفین هستیم و در خصوص سلامت مردم نیز به صورت دوره ای و پیوسته میزان سیگنالها اندازه گیری و توسط سازمان انرژِی اتمی با استانداردهای جهانی مقایسه می شود و نتایج آن نشان می دهد در سطح شهر قم میزان قدرت این سیگنالها از شاخص های استاندارد نیز کمتر است.

 

۳ آذر ۱۳۹۸ ۱۱:۱۵
تعداد بازدید : ۳۲۷

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید