اخبار

پرداخت هزینه های خدمات پستی از شهریور ماه فقط با کارت بانکی انجام می شود

پرداخت هزینه های خدمات پستی از شهریور ماه فقط با کارت بانکی انجام می شود
عضو هیات مدیره شرکت ملی پست گفت: با ممنوعیت پرداخت وجه نقد در ازای دریافت خدمات پستی، پرداخت این هزینه ها و همچنین وضعیت درآمد پست شفاف تر می شود.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و به نقل از روابط عمومی شرکت ملی پست، بهزاد اقبال خواه عضو هیات مدیره شرکت ملی پست ایران، گفت: براساس ابلاغیه ای که به تمامی دفاتر و باجه های پستی شهری در سراسر کشور اعلام شده است، از ابتدای شهریور ماه این دفاتر ملزم به دریافت هزینه خدمات پستی صرفا از طریق کارت بانکی در باجه های قبول هستند.

وی با اشاره به تجهیز تمامی دفاتر و باجه های پستی شهری کشور به دستگاه کارتخوان ( pcpose)، افزود: با توجه به اجرای طرح تحول دیجیتال در شبکه پستی کشور، نظام مندتر شدن درآمد پست و همچنین شفافیت هزینه خدمات دهی به مشتریان، از اهداف این دستورالعمل اجرایی است.

این عضو هیات مدیره دیگر پیامدهای مثبت این اقدام را  انتقال برخط مبالغ ارایه خدمات و جلوگیری از ایجاد تاخیر در وصول درآمد پست و شرکای تجاری عنوان کرد.

اقبال خواه به اصلاح شیوه نامه ارزیابی عملکرد واحدهای اجرایی نیز اشاره کرد و گفت: از ابتدای شهریور ماه، همزمان با اجرای طرح ممنوعیت دریافت وجه نقد در باجه های قبول واحدهای پستی شهری، ارزیابی عملکرد این واحدها نیز در شاخص های مرتبط، متفاوت می شود.

وی افزود: در حال حاضر استان های کرمان، کردستان و آذربایجان شرقی بهترین عملکرد را در شاخص میزان تراکنش و درآمد دستگاه های کارتخوان ( pcpose) دارند.

۲۴ تیر ۱۳۹۸ ۱۱:۰۶
تعداد بازدید : ۴۷۱

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید