اخبار

رییس پژوهشگاه فضایی ایران:

استارت‌آپ‌های بخش فضایی موتور پیشران ایران هوشمند هستند

استارت‌آپ‌های بخش فضایی موتور پیشران ایران هوشمند هستند
رییس پژوهشگاه فضایی ایران صبح امروز در دیدار با استاندار آذربایجان غربی در ارومیه گفت: حضور ما در استان‌های مختلف با هدف شناسایی ظرفیت‌های استانی و آشنایی با توانمندی‌های موجود در آنها است تا با همراهی سایر بخش ها، بتوانیم اهداف بخش فضایی را در کشور محقق کنیم.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، حسین صمیمی رییس پژوهشگاه فضایی ایران در این نشست با اشاره به فعالیت‌های انجام شده در وزارت ارتباطات گفت: هفته گذشته وزارت ارتباطات از برنامه "ایران هوشمند" رونمایی کرد که هدف از آن ایجاد یک چتر حمایتی همه جانبه برای حمایت از استارت‌آپ‌ها و به‌کارگیری توان و پتانسیل آنها برای پی‌ریزی یک ایران هوشمند است.
وی با تاکید بر اینکه هسته اصلی برنامه ایران هوشمند، آیین‌نامه نوآفرین است، تصریح کرد:  هدف از این برنامه ایجاد هماهنگی میان تمام دستگاه‌های اجرایی است که نقشی در سرنوشت استارت‌آپ از خلق ایده تا تبدیل به یک محصول و کسب و کار دارند.
صمیمی از همه تیم‌های تخصصی و استارت‌آپ‌های دعوت کرد با مراجعه به سایت irannoafarin.ir  و ثبت‌نام، وزارت ارتباطات را در این اقدام یاری کنند.
رییس پژوهشگاه فضایی ایران از راه اندازی صندوق(VC)(Venture Capital) برای حمایت از استارت‌آپ‌ها با اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومان خبر داد و گفت؛ 40 درصد از منابع این صندوق توسط وزارت ارتباطات و 60 درصد توسط بخش خصوصی تامین شده است.

صمیمی با تاکید بر اینکه سازمان فضایی و پژوهشگاه فضایی ایران به عنوان نمایندگان بخش فضایی وزارت ارتباطات، بر این باور هستند که استارت‌آپ‌های بخش فضایی می‌توانند موتور پیشران "ایران هوشمند" باشند، خاطرنشان کرد: برای شناسایی ظرفیت این بخش، در هفته گذشته، رویدادی سه روزه با حضور بیش از صد استارت‌آپ فضایی برگزار شد.
وی با بیان اینکه در این برنامه، سازمان فضایی، پژوهشگاه فضایی ایران و شهرداری تهران، نیازمندی‌های کشور در عرصه فضایی را مطرح کردند، افزود: بیش از ۱۶۰ نشست‌ دوجانبه  B۲B د این زمینه برگزار شد.
صمیمی ادامه داد: حضور ما در استان‌های مختلف نیز با هدف شناسایی ظرفیت‌های استانی و آشنایی با توانمندی‌های موجود در آنها است تا با همراهی سایر بخش ها، بتوانیم اهداف بخش فضایی را در کشور محقق کنیم.
۲۳ تیر ۱۳۹۸ ۱۹:۱۴
تعداد بازدید : ۴۸۴

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید