اخبار

پژوهشگاه فضایی ایران الگوی اجرای نظام مدیریت سبز شد

پژوهشگاه فضایی ایران الگوی اجرای نظام مدیریت سبز شد
کمیته سالانه بررسی عملکرد و یکپارچه‌سازی گزارش‌های نظام مدیریت سبز وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، پژوهشگاه فضایی ایران را به ‌عنوان الگوی اجرای نظام مدیریت سبز در این وزارت‌خانه انتخاب کرد.
 به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مجید عابدی‌ثمرین، مدیر ایمنی و کنترل کیفیت و دبیر نظام مدیریت سبز پژوهشگاه فضایی ایران اظهار کرد: برنامه‌ها و اقدامات پژوهشگاه فضایی در حوزه‌های مدیریت مصرف آب، کاهش مصرف کاغذ، مدیریت مصرف انرژی و آموزش و فرهنگ‌سازی در این خصوص، باعث شد تا کمیته سالانه بررسی عملکرد و یکپارچه‌سازی گزارش‌های نظام مدیریت سبز وزارت ICT ، پژوهشگاه فضایی را به‌عنوان الگوی اجرای نظام مدیریت سبز در مجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات انتخاب کرد و دستورالعمل‌ها، گزارش ها و اقدامات انجام شده در این پژوهشگاه را به عنوان الگویی برای بهره‌برداری سایر بخش‌های وزارتخانه توصیه کند.

وی افزود: پژوهشگاه فضایی ایران همواره در تلاش است با رعایت دستورالعمل‌ها و اقدامات نظام مدیریت سبز، نقش مؤثری برای ارتقای شاخص‌های محیط ‌زیستی در سطح وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ایفا کند.

عابدی ثمرین خاطرنشان کرد: دستیابی به این جایگاه بدون کمک و همراهی تمامی همکاران پژوهشگاه فضایی ایران میسر نیست و حفظ و اعتلای این جایگاه نیازمند برنامه‌‌ریزی‌ دقیق، اجرای ضوابط و عزم همگانی است.

بر اساس این گزارش، مدیریت سبز، مجموعه برنامه‌ها و اقدامات یک سازمان به‌منظور بهینه‌سازی انرژی، مدیریت مصرف آب، مواد اولیه، تجهیزات و کاغذ، کاهش مواد جامد زائد و در نهایت بهبود وضعیت محیط‌ زیست در حیطه سازمان، جامعه و کشور است.

حوزه‌های مدیریت سبز در نظام مربوط شامل آب، انرژی، کاغذ، پسماند، حمل‌ونقل، آموزش و فرهنگ‌سازی، تدارکات، صدا و هوا است.

۱۳ خرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۰۵
تعداد بازدید : ۴۳۰

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید