پرش به محتوای اصلی

 

جزییات خبر

با هدف صرفه جویی در مصرف آب؛

محصولات آبیاری هوشمند بر مبنای سنسورهای دما در استان قم تولید شد

محصولات آبیاری هوشمند بر مبنای سنسورهای دما در استان قم تولید شد

به همت محققان داخلی محصولاتی و با هدف صرفه جویی در مصرف آب محصولاتی در زمینه آبیاری هوشمند بر مبنای سنسورهای دما، رطوبت،PH ، نور و اتصال به سامانه های هواشناسی و سرویس های ابری، سیستم ردیابی، احضار و مدیریت هوشمند گلخانه در استان قم تولید شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قم، جمشید کیانی مدیرعامل «رسا سامانه افق»، اصلی ترین پروژه این شرکت را تولید محصولات در حوزه اینترنت اشیا عنوان کرد و گفت: این شرکت محصولاتی در زمینه آبیاری هوشمند بر مبنای سنسورهای دما، رطوبت،PH ، نور و اتصال به سامانه های هواشناسی و سرویس های ابری، سیستم ردیابی که در محیط های درونی یا بیرونی کالاها را ردیابی کنند، سیستم احضار و مدیریت هوشمند گلخانه تولید می کند.
وی با اشاره به نقش اینترنت اشیا در زندگی آینده انسان ها گفت: سیستم های ردیابی هوشمند می توانند در امور حمل و نقل به کیفیت بخشی از منابع و کاهش هزینه ها کمک شایانی کنند، همچنین با ایجاد بانک های اطلاعاتی ردیابی می توان تحلیل های پیشرفته جدیدی در اختیار مدیران قرار داد.
کیانی به ضرورت تغییر نظام آبیاری به سیستم های هوشمند اشاره کرد که با توجه به شرایط اقلیمی استان و کشور جزو ضروری به نظر می رسد.
وی با اشاره به یکی از محصولات این شرکت در زمینه خانه هوشمند تصریح کرد: ارتباط دستگاه هوشمند چند منظوره آگاه مبتنی بر سیم کارت است و نیاز به دستگاه مرکزی ندارد. عدم نیاز به کابل کشی، بی سیم بودن، مستقل بودن این محصول و عدم نیاز به خرید دستگاه مرکزی، از مهمترین مزیت‌هایش که آن را از سایر دوربین ها و تجهیزات امنیتی ساختمان متمایز کرده است.
مدیرعامل «رسا سامانه افق» تاکید کرد: این دستگاه هوشمند چند منظوره برپایه اینترنت اشیاء دارای 4 سنسور تشخیص حرکت، باز و بسته شدن درب، تشخیص لرزش و دما است.
(چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱) ۱۱:۲۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید