پرش به محتوای اصلی

 

جزییات خبر

با همت جوانان کردستانی صورت می گیرد؛

تولید سالانه 100 هزار دستگاه موبایل در استان کردستان

تولید سالانه 100 هزار دستگاه موبایل در استان کردستان

جمعی از جوانان کردستانی در شرایط سخت اقتصادی کشور بدون ترس از تحریم‌ها، دست بکار شدند و با پشتیبانی تخصص و تجربه اقدام به تولید گوشی تلفن همراه و تبلت با برند آلفا موب کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کردستان، شرکت فناوران ارتباط همراه صنعت ویرا (با نشان تجاری آلفا موب) در سال 1394 توسط جمعی از جوانان این استان، با هدف تولید تلفن همراه و جلوگیری از خروج ارز از کشور تأسیس شده است.
این شرکت از سال 1396تولید خود را با نام تجاری آلفا موب (Alphamob) شروع کرده و موفق به دریافت پروانه بهره برداری با ظرفیت تولید سالانه 100 هزار دستگاه موبایل شده که از این تعداد 50 هزار دستگاه گوشی موبایل و 50 هزار دیگر هم به تبلت اختصاص داده است.
شرکت فناوران ارتباط همراه صنعت ویرا در طی چند سال اخیر فعالیت خود را در خصوص آموزش در زمینه تولید و انتقال تکنولوژی به داخل کشور وآموزش پرسنل مجرب اختصاص داده که از جمله اقدامات در این زمینه سفر به کشورهای صاحب تکنولوژی و شناسایی شرکت های تولید کننده و تولید کننده مواد اولیه بوده است.
این شرکت بومی که از سال 94 در استان کردستان، فعالیت خود را آغاز کرده، به صورت مستقیم برای 20 نفر و غیرمستقیم 150 نفر اشتغال ایجاد کرده است.
(شنبه ۲۵ دی ۱۴۰۰) ۱۱:۲۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید