پرش به محتوای اصلی

جزییات خبر

با حضور وزیر ارتباطات؛

کنفرانس شبکه ملی اطلاعات و توسعه پایدار زیرساخت‌های ارتباطی برگزار می‌شود

کنفرانس شبکه ملی اطلاعات و توسعه پایدار زیرساخت‌های ارتباطی برگزار می‌شود

​کنفرانس شبکه ملی اطلاعات و توسعه پایدار زیرساخت‌های ارتباطی جمعه هفته جاری برگزار می‌شود و عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات؛ ضمن بازدید از نمایشگاه حاشیه‌ای این کنفرانس، در مراسم اختتامیه سخنرانی خواهد کرد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، فرامرز رستگار دبیر سندیکای مخابرات و دبیر کنفرانس «شبکه ملی اطلاعات و توسعه پایدار زیرساخت‌های ارتباطی» با اعلام خبر فوق گفت: به دلیل شیوع کرونا این کنفرانس فقط با حضور افراد متخصص و ذی‌ربط برگزار می‌شود.
رستگار دبیر این کنفرانس اظهار کرد: در این کنفرانس همه افراد مرتبط با موضوع دور هم جمع هستند تا ظرفیت هر بخش شناسایی شود.
وی تصریح کرد: در این کنفرانس علاوه بر بخش‌های مرتبط در بخش غیردولتی، مسئولان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات که مسئولیت پیشبرد شبکه ملی اطلاعات را بر عهده دارند حاضر هستند.
وی درباره علت برگزاری این کنفرانس خاطرنشان کرد: ما در شبکه‌های سیار پیشرفت‌های خوبی داشته‌ایم اما در شبکه ثابت که زیرساخت اپراتور تلفن همراه است کارهای زیادی انجام نشده و این موضوع یکی از دلایل عدم پیشرفت مطلوب و کافی شبکه ملی اطلاعات محسوب می‌شود.
حضور ۵۰ شرکت داخلی
دبیر کنفرانس «شبکه ملی اطلاعات و توسعه پایدار زیرساخت‌های ارتباطی» با اشاره به برگزاری نمایشگاهی در حاشیه این کنفرانس افزود: ۵۰ شرکت داخلی توانمندی سخت‌افزاری و نرم‌افزاری خود را درزمینهٔ شبکه ملی اطلاعات به نمایش خواهند گذاشت.
وی تصریح کرد: همان‌طور که وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز تأکید کرده است شبکه ملی اطلاعات دارای بخش زیرساختی (زیرساخت‌های مخابراتی و فناوری اطلاعات) و غیر زیرساختی (شبکه‌های اجتماعی، پلتفرم‌هایی برای رشد کسب‌وکارهای اینترنتی و اپلیکیشن‌ها) است که تعدادی از شرکت‌ها در این حوزه در نمایشگاه فعال هستند.
رستگار گفت: معمولاً در سال‌های گذشته به بخش زیرساختی یا کمتر پرداخته می‌شد، یا به‌صورت ضعیف این موضوع مورد توجه بود، اما امسال بخشی در نمایشگاه به محتوا، پلتفرم‌ها‌، شبکه‌های اجتماعی و نظایر آن تخصیص داده شده است.
(سه شنبه ۲۰ مهر ۱۴۰۰) ۱۳:۳۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید