پرش به محتوای اصلی

جزییات خبر

سرتیپ هادیان معاون فرمانده نیروی هوایی ارتش:

پژوهشگاه فضایی ایران مصداق استقلال و اقتدار آفرینی ملی است

پژوهشگاه فضایی ایران مصداق استقلال و اقتدار آفرینی ملی است

معاون فرمانده نیروی هوایی ارتش گفت: دستاوردها و محصولاتی که پژوهشگاه فضایی ایران به آن دست‌یافته است، تبلور و مصداق افتخار، اقتدار و عزت ملی است.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه فضایی ایران، دومین نشست از سلسله نشست‌های ارائه دستاوردهای فناورانه پژوهشگاه فضایی با حضور امیرسرتیپ خلبان مهدی هادیان، معاون فرمانده نیروی هوایی ارتش؛ امیر مجید فخری، رئیس سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح؛ اساتید دانشگاه شهید ستاری و هیئت همراه برگزار شد. پیش از آن حاضران در این جلسه از دستاوردهای پژوهشگاه در عرصه فضایی و مرکز، تجمیع، یکپارچه‌سازی و آزمون سامانه‌های فضایی بازدید کردند.

امیر سرتیپ خلبان مهدی هادیان، معاون فرمانده نیروی هوایی ارتش با تأکید بر اینکه حوزه فضا به‌عنوان یکی از تعیین‌کننده‌ترین عرصه‌های علم و فناوری و یکی از مصادیق حرکت در لبه فناوری گفت: آنچه امروز در این پژوهشگاه معرفی شد و دستاوردها و محصولاتی که این پژوهشگاه به آن دست‌یافته است، تبلور و مصداق افتخار، اقتدار و عزت ملی است.

وی افزود: توانمندی‌ها، ظرفیت‌ها و بسترهای آزمایشگاهی راه‌اندازی شده در این پژوهشگاه برای ما بسیار کاربردی است و ماحصل این هم‌افزایی می‌تواند برکات بسیاری را برای نظام جمهوری اسلامی ایران به ارمغان آورد.

در ادامه امیر فخری، رئیس سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح نیز ضمن ابراز خرسندی و شایان تقدیر دانستن توانمندی‌های پژوهشگاه گفت: ما نیز در سازمان در دو حوزه سنجش‌ازدور و سامانه‌های موقعیت‌یابی و ناوبری به‌طورجدی نیازمند داده‌های ماهواره‌ای هستیم و با توجه به این نیاز جدی، این آمادگی را داریم تا در راستای تأمین نیازهای وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های دیگر، با پژوهشگاه فضایی ایران همکاری داشته باشیم.

در پایان نشست، حسین صمیمی رئیس پژوهشگاه فضایی ایران گفت: پژوهشگاه فضایی ایران، پژوهشگاهی جوان و عملیاتی است و جوانان این پژوهشگاه از دل و جان از زمینه‌های مشترک همکاری استقبال می‌کنند و بدون شک خیر و برکت این همکاری‌های مشترک، دستاوردهای خوبی را برای میهن عزیزمان به همراه خواهد داشت.

(سه شنبه ۱ تیر ۱۴۰۰) ۱۷:۲۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید