پرش به محتوای اصلی

جزییات خبر

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

دانش آموزان مناطق فاقد اینترنت را مثل فرزندان خودمان می‌دانیم/ دهه فجر پروژه‌های ارتباطی زنجان به بهره‌برداری می‌رسد

وزیر ارتباطات با اشاره به تسهیل دسترسی دانش‌آموزان به اینترنت گفت: وقتی متوجه مشکل حاد اینترنت در دو شهرستان استان زنجان شدیم و فهمیدیم کودکان این مناطق با مشکل آموزش مجازی مواجه هستند تصور کردیم این‌ها بچه‌های خود ما هستند که نمی‌توانند از ساعات آموزشی برخوردار باشند و از همه توان برای رفع مشکلات این مناطق استفاده کردیم.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه بررسی مشکلات ارتباطی استان زنجان که به‌صورت ویدئو کنفرانس با حضور امام‌جمعه، استاندار و سرپرست اداره فناوری اطلاعات استان و مسئولان مخابرات و همراه اول کشور برگزار شد، اظهار کرد: پروژه‌های ارتباطی استان زنجان پیشرفت خوبی داشته‌اند به‌طوری‌که تاکنون ۷۰ سایت برای ۹۵ روستا دایر شده است.
وی با اشاره به تأسیس دو سایت جاده‌ای در این استان تصریح کرد: ۵۰ درصد از مبلغ برای تأمین برق این سایت‌ها از سوی وزارت ارتباطات و ۵۰ درصد مابقی از طرف استانداری زنجان تقبل شده است. شرکت ایرانسل هم احداث دکل را سریع در دستور کار خود قرار داده تا دهه فجر این سایت‌های روستایی به اتمام برسد.
آذری جهرمی بابیان اینکه در تلاش برای رفع مشکلات ارتباطی استان زنجان هستیم خاطرنشان کرد: وقتی متوجه مشکل حاد اینترنت دو شهرستان زنجان شدیم و فهمیدیم کودکان این مناطق با مشکل آموزش مجازی مواجه هستند تصور کردیم این‌ها بچه‌های خود ما هستند که نمی‌توانند از ساعات آموزشی برخوردار باشند و از همه توان برای رفع مشکلات این مناطق استفاده کردیم.
وی تصریح کرد: در تلاش هستیم تا مشکلات ارتباطی استان‌هایی مانند: هرمزگان، سیستان و بلوچستان، زنجان، کهگیلویه و بویراحمد، کردستان، فارس و زنجان رفع شود.
تجهیز روستاها به اینترنت
آذری جهرمی با اشاره به اینکه تا پایان سال جاری همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار به اینترنت مجهز می‎شوند بیان کرد: دوستان ما همه ظرفیت‌ها را به کار گرفته‌اند تا همه روستاهای بیش از ۲۰ خانوار از اینترنت بهره‌مند شوند. ما این نوع خدمت‌رسانی به مردم را نعمتی از سوی خدا می‌دانیم و از خداوند تشکر می‌کنیم.
اگر بیماری کرونا سال ۹۵ می‌آمد چه می‌شد؟
وی بابیان اینکه در سال ۹۶ عمده روستاهای ایران از اینترنت محروم بودند خاطرنشان کرد: گاهی اوقات مرور می‌کنم که اگر بیماری کرونا در سال ۹۵ به ایران می‌آمد چه میزان از دانش‌آموزان از تحصیل محروم می‌شدند؟ سلامت چه تعداد خانواده آسیب می‌دید؟ همکاران من در این سال‌ها زحمت کشیدند تا تعداد زیادی از روستاها از اینترنت بهره‌مند شوند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به جوسازی و اغراق‌هایی که این روزها در فضای مجازی درباره ضعف اینترنت روستایی، تصریح کرد: عکسی در فضای مجازی رد و بدل می‌شود که در فلان روستا اینترنت وجود ندارد، برخی رسانه‌های داخلی هم که بودجه خود را از نهادهای انقلابی می‌گیرند منتظر هستند تا خدمات حوزه ارتباطات در توسعه اینترنت روستایی را نقد کنند. البته من به آن‌ها حق می‌دهم تا ما را نقد کنند اما در کنار نقد باید خدماتی که ارائه‌شده است را بینند. در آن‌سو ضدانقلاب‌ هم که منتظر سیاه‌نمایی است از این موضوع سوءاستفاده می‌کند و همین موضوع سبب دلسردی همکاران تلاشگر من می‌شود.
وی ادامه داد: افرادی که برای تسهیل دسترسی ارتباطی تلاش کرده‌اند پیش من گلایه می‌کنند که زحمات ما دیده نمی‌شود و پاسخ من این است که مکدر نباشید و این عکس‌ها و اخبار را فرصت بدانید برای رفع کاستی‌ها و مشکلات. به همکارانم توصیه کردم تا گروهی درست کنیم و هر عکسی فارغ از اینکه حقیقت باشد یا کذب را در آن منتشر و پیگیری کنیم تا اگر مشکلی وجود داشت خیلی سریع پیگیری و رفع شود.
آذری جهرمی بیان کرد: به همه مدیران کل ابلاغ کرده که این بزرگ‌ترین فرصت است تا اشکالات را رفع کنیم و وقتی مردم تلاش شما را می‌بینند خوشحال می‌شوند.
وی درباره کسانی که در پی جوسازی رسانه‌ای هستند، گفت: کسانی که عکس‌ها و فیلم‌های نقاط محروم را با این هدف که مجموعه ارتباطات دلسوزی ندارد منتشر می‌کنند از این موضوع غافل‌اند که ما هوشیاریم و همه مشکلات را می‌بینیم و پیگیری می‌کنیم و با این روش، توانمندی‌هایمان به نمایش گذاشته می‌شود.
وزیر ارتباطات خاطرنشان کرد: ما اعتقادداریم رسیدن به کمال دو بعد دارد یکی شخصی و دیگری خدمت به خلق است که موجب تعالی انسان می‌شود. امیدوارم این اقدامات ما ذخیره خیر برای دنیا و آخرت باشد.
آذری جهرمی با اشاره به افتتاح پروژه‌های ارتباطی استان زنجان در دهه فجر بیان کرد: گزارش اتمام پروژه‌ها و خدمات در دهه فجر بانام شهید «شهریاری» به مردم ارائه کنیم تا اثری ماندگار برای مردم این استان باشد.
 
(سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹) ۱۱:۵۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید