جزییات خبر

مدیرکل دفتر هماهنگی امور استان های وزارت ارتباطات:

ارتباطات در استان سیستان و بلوچستان برقرار است

مدیرکل دفتر هماهنگی امور استان های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعلام رفع قطعی در برخی مناطق سیل زده استان سیستان و بلوچستان، خبر داد: وضعیت ارتباطات حال حاضر این استان، سفید است.

مهرداد ترابیان مدیرکل دفتر هماهنگی امور استان های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در گفت و گو با خبرنگار مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی این وزارتخانه درباره وضعیت ارتباطات در مناطق سیل زده کشور با اشاره به اینکه از ظهر 22 دی ماه وضعیت ارتباطات در مناطق سیل زده استان سیستان و بلوچستان به صورت نرمال برگشته است، گفت: وزارت ارتباطات به عنوان یکی از نخستین مجموعه های خدمات رسانی است که توانسته خدمات خود را در منطقه به حالت عادی بازگرداند.

وی افزود: در شهرستان های قصرقند، نیکشهر، فنوج و شهر پیشین به دلیل قطع برق و تخریب فیبر نوری ارتباطات قطع شده بود که بلافاصله با بازسازی فیبر نوری منطقه وضعیت استان سیستان و بلوچستان از نظر ارتباطات هم اکنون سفید است.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور استان های وزارت ارتباطات، با اشاره به اینکه سایت های ارتباطی در زمان قطعی برق از باطری های خود استفاده می کنند، گفت: این باطری ها تا 4 ساعت بعد از قطعی برق توان دارند و در صورت ادامه قطعی برق، ارتباطات دچار اختلال می شود.

ترابیان درباره وضعیت مناطق سیل زده استان هرمزگان نیز گفت: شهر لیردف در این استان به دلیل تخریب راه های دسترسی و قطعی برق دچار قطعی ارتباطات است و از امروز صبح نیز تجهیزات اضطراری ارسال شده به این منطقه در انتظار ایجاد جاده دسترسی هستند و در صورت مهیا شدن دسترسی، ارتباطات این شهر نیز متصل می شود.

وی درباره میزان خسارت سیل اخیر به زیرساخت های ارتباطی در مناطق سیل نیز افزود: هنوز برآورد دقیقی از میزان خسارت ها نشده است.

(دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸) ۱۴:۰۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید